Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

aschiutza


Mersi pentru lamuriri.

offtopic: e imbucurator sa auzi(citesti) ca firme romanesti au experienta in asemenea lucrari, mai ales ca HC vrea si ea un lot la Sebes-Turda.


mishu77

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/Se+taie+paglica+pe+lotul+1+al+autostrazii+Lugoj+Deva+Lipsesc+tel

Aici cei de la Digi24 spun ca accesul se va face din Belint, oare bretelele care sau folosit la construcite vor fi folosite pentru acces?

Ionut

Nu nu, Belint n-are treaba. Pe-acolo se ajunge dupa ce se iese din noul Tipari. Se ajunge pe acel DJ. Nu stiu daca vor lasa tirurile pe-acolo... atat timp vor rupe acel DJ, nu mai zic de poluare si casele oamenilor... probabil se va putea iesi prin nodul Tipari doar cu autoturismele.

mishu77

Mai uitate o data pe harta, de la Paru/Tipari ajungi in Costeiu si apoi pe DN6 in Belint, din Belint este drumul spre Babsa care da direct in autostrada si care are 2 bretele pe care consturctorul le-a folosit pentru accesul pe autostrada (acum daca mai sunt sau nu asta nu stiu).

Ionut

Acel drum spre Babsa nu poate duce trafic de autostrada... nici nu cred ca e asfaltat. Se va iesi din nodul Tipari si apoi spre DN pe acel DJ. Hai sa vedem azi si comentam dupa.

mishu77

Nu a zis nimeni ca poate duce trafic de autostrada, eu doar am spus ce au zis cei de la Digi24.

christistanciu

Se stie cumva ora la care se va deschide A6 la Lugoj?
"Am toate defectele celorlalti si totusi ceea ce fac acestia mi se pare inadmisibil"

Archi

Quote from: mishu77 on December 23, 2013, 09:40:02 AM
acum daca mai sunt sau nu asta nu stiu.

Bretelele eu spun ca inca sunt fiindca pe acolo urca TS camioanele din organizarea de santier si merg inspre sanovita pt. TM-LUG lotul 2. Mai mult ca sigur nu se va face descarcarea pe acele bretele.

reed

cum s-a deschis acest tronson"oficial" avem de la google deja si informatii despre trafic.Good guy Google

alexef

E de parcare discuția, dar nu e chiar așa good guy Google, informațiile de trafic le ia din datele de poziție trimise _automat_ la google de către șoferii cu telefoane android în principiu.  (asta dacă nu au dezactivat monitorizarea). Nu zic că e rău, sau bine, doar că nu e tocmai meritul Google.

imike

Concluzii dupa o prima plimbare pe A6 pe ambele sensuri:
intrarea pe A6 dinspre A1 are o ingustare pe vreo 100m unde in lumina farurilor ai impresia de tunel;
tot pe sensul spre Lugoj e o bucata de 1km aproximativ cu asfalt usor valurit, s-a simtit binisor la volan si s-au vazut bine valurile in lumina farurilor. Deocamdata mici dar din pacate exista. :(
La o plimbare viitoare voi incerca sa notez si kilometrii intre care am observat cele de mai sus.
Sarbatori fericite!

marius_ar

#177
A6 de la Lugoj la nod A1:

http://www.youtube.com/v/QOGUDEbOCPw

sebba

se stie deja si am pierdut eu pe undeva informatia cu traseul A6 spre sud?
la Lugoj cum vor face? A6 va inlocui actuala centura? ceva info?
Sailing away! S/Y Haimana

dorum