[BH] Centura Alesd

Started by tom_sawyer, June 24, 2018, 03:00:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PaulS

https://www.facebook.com/SelinaGrupRomania/videos/363177562895056/

"Am reluat lucrările la varianta ocolitoare a municipiului Aleșd, toate tronsoanele fiind deblocate. Colegii noștri lucrează pe toate fronturile, mobilizându-se exemplar pentru a finaliza cei 1,5 kilometri de drum.
Ne dorim ca până în 1 august să predăm centura integral beneficiarului pentru a putea fi dată în folosință. "

nicolaem

in cativa ani cand e gata A3 toti cei care stau in camp acolo vor fi fericiti ca nu mai stau in noroaie.

zol21

Pana atunci se vor "bucura" de coloane de tiruri...

nicolaem

da , aceleasi coloane de care se bucurau sute de localnici de pe drumul principal. acum vor fi afectati doar vreo 20, si pt scurt timp.


TibiV

De la Selina Grup: Centura Aleșd - reluarea lucrărilor - mai 2024

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ncb

Tot de la Selina Grup - Varianta ocolitoare a orașului Aleșd - lucrări avansate - iunie 2024

QuoteContinuăm munca la varianta ocolitoare a orașului Aleșd, unde echipa noastră lucrează la al doilea sens giratoriu, aflat la intersecția cu DJ764, și pe str. Octavian Goga, unde relocarea utilităților a fost realizată în proporție de 90%.
Totodată, pe sectorul km 2+200 - km 2+900, se așterne stratul de balast stabilizat.


ijwtsh

Ok, inteleg ca acum sunt case pe centura, ceea ce inseamna trafic in plus. Dar acum putem avea speranta ca n-o sa se mai dea AC-uri pentru alte case/imobile/whatever pe acel drum, ca sa nu ajunga un mini DNCB?

nitz

Problema la Alesd este ca intai au fost casele si apoi s-a luat decizia sa se construiasca soseaua printre ele. Practic "centura' muta traficul pe o alta strada din oras, mai putin aglomerata decat centrul, dar e vorba tot de un traseu urban. Ar fi chiar ciudat sa restrictionezi constructiile in plina localitate.

ijwtsh

Am inteles asta, si s-a zis de o suta de ori. Ce-i facut e facut. Eu intreb ce se va-ntampla de acum inainte.

dan tm

Intrebare:

se putea face centura pe digul lacului Lugasu?

alexa_adrian2001

ba da, cum nu? doar ca actualul presedinte al CJ a zis ca nu avem bani pentru a construi poduri peste Crisul Repede.  O:-)