News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[TM] Pasajul Solventul

Started by Chagall, June 30, 2013, 07:11:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

a.l.x

Nu se grăbesc cu podul, pentru că nu au de ce. Porțiunea de drum între pod și pasaj nu pot să o facă din cauza contaminării, strada Gării nu este lărgită, iar Radiala de vest este în aer, descărcarea din VO Vest făcută de CNAIR  va sta închisă mult și bine, până își face și primăria continuarea cu pasajul peste cale ferată.

mircea

Eu vorbeam din punctul de vedere al implementării proiectului. Primăria arată cu vârf și îndesat că nu are capacitatea de a duce proiecte de genul cât de cât la termen. Subtraversarea asta a avut termen inițial de finalizare decembrie 2023. Suntem în august 2024 și ochiometric ( raportări oficiale cauți cu lupa și tot nu găsești), lucrarea nu pare să fie la peste 20%... Rezilierea aici trebuia făcută prin vara lui 2022, când constructorul arăta clar că nu poate face nimic aici. Dar nu s-a făcut nimic din nicio direcție.

Să vedem cum vor reacționa când Tehnodomus va chixa ( e Tehnodomus, e o problemă de când, nu dacă) la stadionul din Buziașului.

a.l.x

QuotePrima etapă de turnare a chesonului la pasajul Solventul.
După construcție, va urma împingerea pe sub calea ferată, operațiune complexă care va dura câteva luni, în funcție de ce se află în subteran.
https://www.facebook.com/reel/858012679159923

Nu vă faceți griji. Dl în vestă ne asigură că se va face.  :lol:

dorum

deja mi greata la cum se misca lucrurile si aici... :(

mdragos

Am greata de minim 1 an. Planul constructorului e clar : minim resurse timp maxim....

a.l.x

PASAJUL SOLVENTUL + traseu până la PODUL SOLVENTUL - Stadiu lucrări 06.09.2024 Timișoara


Mulțumim frameD Future PRODUCTIONS !