[DJ] Centura Craiova

Started by perfidus, March 19, 2018, 10:31:46 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

oneLess


gruia88

Am trecut aseara , ridica la rampa aia de la nodul de la Podari cu lingurita :) , inca nu sunt toate grinzile sus la acel pasaj peste CF , predale , betonat nici nu cred ca e discutia....

Si ma uit la ce constructori au ofertat , puteau sa aleaga ceva mai bun ... asa ne chinuim si ne uitam ca nu au nici un gand sa termine ...

1. Ofertant unic : DOMARCONS,
2. Ofertant unic : RIZZANI DE ECCHER,
3. Asociere : IBB-HIB ROMANIA (Leader),OBRAS PUBLICAS Y REGADIOS,OPR ASFALT,IBB Haus -und Industriebau GmbH,
4. Asociere : OZALTIN INSAAT TICARET VE SANAYI A.S. (Leader),VISIO CONSTRUCTION WORKS SRL,
5. Asociere : KIRLIC GROUP (Leader),D'AGOSTINO ANGELO ANTONIO COSTRUZIONI GENERALI S.R.L.,CONCORDIA CON. STRADE S.R.L.,
6. Asociere : STRADE BAUUNTERNEHMUNG (Leader),HYDROSTROY AD,
7. Asociere : ERPIA (Leader),CONSORZIO STABILE EBG,


oneLess

Peștele de la cap se împute!
O să vedem reziliere când o să le cedeze nervii la DNCB.
Până atunci orice linguriță e bine primită!

adyneamtu

Update Tunel 28 August
Au făcut relocarea firele de tensiune și pare că azi s-au reapucat de lucru la armatura planșeului.


Powered by API/PUM imgur uploader

GIV

@oneLess cui o sa le cedeze nervii?

gruia88

La nivel loca se fac ca ploua legat de acest proiect , nici un comunicat nici o presiune , doar inainte de alegerile locale au dat o vrajeala ca avea termen in Aprilie dar a fost prelungit putin.

Este asa lotul in bataia vantului sa nu reziliem , nici sa nu terminam , stam si asteptam sa fie gata .

Nu cred ca pune  nimeni presiune pe aceasta centura .... si nu inteleg de ce.

oneLess

@GIV , Rizzani are contract și pe DNCB.

14,7 Km.
2 structuri cu 3 etaje.
Au cred sute de stâlpi de relocat plus jdemii de alte utilități.
Cu trafic în șantier.
Chiar nu se întâmplă nimic acolo.

Aici au 1 stâlp.
Aici sunt în câmp.

Când o să rezilieze acolo, o să fie la pachet cu centura asta cum au făcut și cu t1rema !

GIV

@oneLess stiu. chiar am intrebat la cnair statusul proiectului.

tu te ai exprimat asa:  O să vedem reziliere când o să le cedeze nervii la DNCB.  "cand o sa le cedeze" cui o sa le cedeze nervii?

oneLess

^ CNAIR-ului / MT, pentru că nu fac ăia nimic la DNCB!

Cedare nervi = rezilierea contractului cu Rizzani penru DNCB de către beneficiarul CNAIR !

Iar aici la Craiova se face un an de când trebuia să circulăm pe Centura asta!
De asta ziceam eu că o să fie la pachet rezilierile.
Sau poate speră CNAIR să se termine aici la Craiova în 1+ spre 3 ani, dar speranța mea a murit !

GIV

@oneLess rare astfel de cazuri.. vezi cuc pe lugoj deva.. si acolo omul a demonstrat ca are o problema cu sistemul total, nu doar nervos.. iar in cazul tirena cam tarziu le au cedat nervii.


voicul

Ce mandru sta Selim in fata inamicului  :o

TibiV

Este clar ca moartea Rizzani era doar un zvon nefondat.
Inca mai misca....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

miahi

Are cineva idee care sunt pasii tehnologici la subtraversarea CF ?

GIV

oare ii va termina rizzani? :lol: