[AR] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Arad

Started by sebba, June 18, 2013, 03:18:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

traveler


traveler

Quote from: iuli on May 12, 2023, 11:38:15 AMPoate cineva sa explice care e scopul acelor suporti de beton din albia raului? Vor fi folosite pentru sustinerea temporara a grinzilor?

Cel probabil, in proiectul/articole este spus ca "podul va avea tot un sistem hobanat, având o structură metalică în zona centrală. Acesta va fi cu trei deschideri și nu va avea stâlpi de susținere în apă, fundațiile fiind pe uscat"

traveler


danvoicu

Imi pare mie? Sau locul de fixare al piciorului macaralei e cam ciudat? De incurca lume.

traveler


traveler


traveler


traveler


traveler


chicago

Am primit ca recomandare ,de la Youtube, această filmare cu noul pod. Este ceva mai vechi video-ul, filmat acum 2 săptămâni. 
Îl așteptăm pe Alin Neamţu @insomniasvideos să se alăture forum-ului dacă nu are deja cont. :D

traveler


rocklee

Interesant avest pod . :o ...dar dupa cum arata acest proiect Eu...nu as trèce pe acolo... 8)  :p

traveler


traveler


mns

Eu inca nu inteleg proiectul asta. Poate partea de pe Andrei Saguna pana la pod, cu toate ca si acolo e foarte ingramadit. Dar in Aradul Nou care e idea? Podul da in camp si intr-o zona "sateasca" cu strazi extrem de inguste, nu ai nici un drum direct catre Calea Timisorii, nici nu intri in sensul giratoriu de acolo, ci in cel mai bun caz te intepi in "drumul principal" printr-o intersectie in T. Nu inteleg nimic, ma uit la harta https://www.google.de/maps/@46.155264,21.3008648,2185m/data=!3m1!1e3?entry=ttu si nu imi dau seama care e ideea aici.