[GR] Centura Mihailesti

Started by voicul, March 25, 2018, 07:12:09 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CataOT

Extras din stadiul proiectelor , actualizat:  La data prezentei Antreprenorul intampina mari dificultati in executia lucrarilor de relocare utilitati la sensul giratoriu km. 0+000.
Motivul este refuzul mostenitorilor de drept ai domnului F.D. de a parasi proprietatea.

CataOT

#46
Cateva poze din mers, din capatul centurii dinspre Alexandria. Pare acelasi stadiu ca in pozele de la inceputul lunii februarie postate aici. Nu imi dau seama daca deasupra la geogrila este pietris sau un fel de balast stabilizat.








Dominik

Declaratia a sefului CNAIR: ''Se doreste rezilierea contractului cu firma spaniola si construirea centurii in regie proprie, intrucat este vorba doar de 3.2 km''
You're in Steelers Country

CataOT

In declaratiile de acum spune "Cu această firmă am avut probleme şi la centura Târgu-Mureş. Nu au resurse financiare, nu au resurse umane şi invocă faptul că nu am plătit la zi" si in ultima petitie primite de mine in 9 Ianuarie, precum si in sinteza proiectelor de pe site-ul CNAIR spun ca sunt probleme cu 2 locatii de expropriat si o alta deviere de utilitati.........

Ionut

Nu-mi dau seama daca s-a decis, daca s-a reziliat deja sau ce s-a intamplat.




Lucrările la centura de la Mihăileşti, Giurgiu, de pe drumul dintre Bucureşti şi Alexandria vor fi finalizate în acest an de Compania Naţională de Ad­­ministrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), după ce constructorul Copisa a ajuns la numai circa 30% grad de finalizare după trei ani de lucrări, la un drum de 3 km cu două benzi pe sens.

ZF

voicul

Hai sa o vedem si pe asta: CNAIR sa faca un proiect banal ca asta, dar in regie proprie.


rota

Ministrul Cuc rupe un contract în fața presei

Gest teatral al ministrului transporturilor, Răzvan Cuc. El a rupt în fața camerelor de luat vederi un contract pentru construcția unei șosele de centură. Este vorba despre o porțiune de trei kilometri din centura care ar trebui să ocolească orașul Mihăilești, din județul Giurgiu.

Digi
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

GDPR


voicul

Mai bine ne apucam de filme  :lol:

Ce este intereant (desi s-a mai zis) "si astazi intra DRDP-ul la lucru"

Asa sa fie.

CataOT

Am trimis un mesaj privat catre DRDP Bucuresti, pe pagin lor de facebook. Cand primesc raspunsul il postez aici sa vedem daca ne spun intentiile lor despre aceasta ''vasta'' lucrare.

TibiV

Aha...
Cuc a rupt contractul.
Neaga trebuie sa rezilieze foile rupte...
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Si cel mai tare ar fi:

Pentru ca s-a rupt contractul oficial nu se poate rezilia!  :lol:

CataOT

Cei de la DRDP Bucuresti, asa cum ma asteptam nu se sinchisesc sa raspunda la mesajele pe facebook, chiar daca au vazut si mesajul si revenirea mea.

Skynick

#58
Centura Mihailesti. O chestie care s-ar termina in doua luni. si probabil o sa mai astepte cel putin un an.


TibiV

#59
Frumoasa poza...
Pacat ca nu este si lucrarea la fel de frumoasa.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)