News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[GR] Centura Mihailesti

Started by voicul, March 25, 2018, 07:12:09 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

carutasul


În sfârșit, se mișcă. Erau mai multe utilaje, am făcut o poză ca dovadă, dar de-a lungul centurii erau mai multe. De asemenea în Mihăilești m-am intersectat cu un camion Ford cu sigla CNAIR, am presupus că tot de acolo venea, probabil ceva măsurători sau alte formalități.  Pare ușoară lucrarea, în afară de cazul în care trebuie să demoleze ce s-a construit, nu prea văd de ce ar dura mai mult de câteva luni... 




Powered by API/PUM imgur uploader

stangabriel

Multumesc de vesti.

Pana la urma , o sa fie giratorii in capete, iar Strada Potcoavei o sa fie refacuta pentru a prelua traficul din sat si pentru interzicerea efectuarii virajului la stanga in curba dinspre lac. Adica Aici

https://www.google.ro/maps/place/44%C2%B019'01.1%22N+25%C2%B055'29.1%22E/@44.3171124,25.9240956,139m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d44.3169747!4d25.9247554?hl=ro

Am inteles bine ?

carutasul

sincer încercasem o dată să îl deslușesc dar de când stagnează... am uitat. Acum că a dat colțul ... excavatorului poate mai fac câte un drum, stau în localitatea vecină, și om vedea ce iese. Oricum pare să fie abia la început și am văzut de trei ori  mai multe utilaje decât au avut ceilalți în cele mai bune momente :)  Lucrarea mă ajută și pe mine personal, că nu am mai avut curaj de ani buni să vin acasă de pe plaiurile căruțești duminică seara, am prins vremuri când coada începea în Alexandria :)

hefaistos

Atunci sa fie într-un ceas bun și să-i vedem la lucrări din ce în ce mai mari.
Dar pe teren vorbim prin iunie, după rezultate, nu după aparenta de eforturi/resurse.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

Granata06

Pe facebook primaria Turda se pot vede cateva lucrari executate de firma Viarom in ultima vreme.

carutasul

Quote from: hefaistos on March 04, 2021, 09:32:02 PM

Dar pe teren vorbim prin iunie, după rezultate, nu după aparenta de eforturi/resurse.
normal, suntem fripți deja cu ciorbă :)

minisoferul

De luni o data cu vremea buna, soarele de peste weekend asteptam poate un mini reportaj pozitiv de la infanteristul zonei, colegul carutasu.

carutasul

da, mă gândeam să ajung, din păcate am fost în carantină săptămânile trecute, m-am pricopsit și eu cu virusachele la modă, din fericire a fost aproape asimptomatic... să văd, teoretic suntem în carantină toate localitățile de pe aici dar bănuiesc că dacă îmi fac o declarație pentru activități de relaxare n-o să se supere nimeni. Mai ales că acum sunt "safe" cu acte în regulă ca să zic așa...

carutasul

#143
Câteva poze de pe centura Mihăilești:
Noutatea ar fi că au curățat terasamentul și pare că au mai pus un rând de piatră proaspătă, în tot cazul pare curat și pe alocuri netasat încă.
Am intrat cu mașina pe str Industriilor ( :) ) și am mers până la pod și înapoi.

singura lucrare de artă, la fel ca acum doi ani





poze de la capătul dinspre Alexandria






Powered by API/PUM imgur uploader

carutasul

și o mică plimbare, de la strada Industriilor până la pod și înapoi.

minisoferul

Colegu cu drona care a filmat pe A0 daca poate face un drum si pana aici pe centura sa vedem daca a crescut mobilizarea cat de cat.

florin74



Se misca bine. Poza e de saptamana trecuta.

minisoferul

Arata bine, poate cu putin efort in toamna sa avem o inaugurare aici.

razvan96

Au facturat si avansul cei ce la VIAROM.

survola

Nu știu cum este prin Mihăilești, dar problematică mi se pare intersecția DN6 cu DJ401A, în Bragadiru.
Aici sunt curios cum se va rezolva, acum e un giratoriu rușinos.