[VS] Centura Barlad

Started by TibiV, March 28, 2018, 05:41:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

O filmare postata astazi de SPIRI DRONE: Centura orașului Bârlad, Vaslui

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

Varianta ocolitoare a municipiului Bârlad by SPIRI DRONE


Horațiu 87

VARIANTA de ocolire Barlad | DN24 Barlad Sud -Simila Stadiu lucrari 25.03.2023


Sorinus

La 5:30, se va folosi acel DJ pe post de centura sau se face ceva in stanga lui?

Stef

Astăzi am filmat mare parte din VO Bârlad. Partea de mijloc tura viitoare, bătea vânt prea puternic din păcate.
Deși e sâmbătă și erau câțiva muncitori pe șantier, mie mi se pare că lucrurile merg încă încet.


dacianova

Din câte se observă nu prea există mobilizare. E dazamăgitor când vezi cât de lent se mișcă unii.

Stef

Cică constructorul a promis o mobilizare și finalizare până în decembrie 2023. Să vedem.
Sincer, aparent constructorul acum e Concelex. Ei postează progresul pe pagina lor de facebook.
Înainte era Tehnic Asist, încă apar ei pe Cestrin. Au fost ceva modificări. Ori de subcontractori, ori redenumiri, nu știu exact.
Cert e că pe porțiuni de șantier a crescut iarba pe terasament.

Stef

Am revenit astăzi, după o săptămână, tot într-o sâmbătă. Constructorul era la muncă și se pare și că se ține de promisiuni. De săptămâna trecută până astăzi a urcat 10-15 grinzi peste Magistrala 600 la sud de Bârlad, câteva noi terasamente și rigole ș.a.m.d.


Stef

Am mai trecut o dată prin Bârlad azi și am făcut o filmare completă cu VO Bârlad. A început CONCELEX să se miște și azi erau destul de mulți muncitori pe șantier. Poate-poate, cu vreme bună și muncă multă, vor reuși să termine anul acesta.


TibiV

#HaiCaSePoate 🔴Live - Monitorizare Varianta Ocolitoare Bârlad (27/05/2023)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stef

#145
Stadiul lucrărilor la podurile și viaductele de pe Centura / VO Bârlad la 13 iunie 2023.
La poligonul militar nu se întâmplă încă nimic vizibil deși mai sunt 6 luni și o supratraversare a centurii peste un drum existent de început și terminat.


TibiV

#HaiCaSePoate 🔴Live - Monitorizare Varianta Ocolitoare Bârlad (23/06/2023)


Interesant ce se zareste la 07.25 ...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stef

6 săptămâni: structuri noi, emulsie bituminoasă pe câteva segmente, chiar asfalt nou în unele locuri, terasamente suplimentare, decopertări noi, iar viaductul de la nord are chiar și grinzile ridicate. Și chiar și așa, Concelex mai are mult de muncă.

Sunt încă rezervat în privința deschiderii VO Bârlad în iarna acestui an, cel mai probabil vom putea circula pe acest drum începând cu 2024.



Raducu Popa