Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mirceaeliade

nu prea inteleg oftica asta cu doua benzi pe varianta intre autostrazi.  cat am calatorit, pana si in california nu sunt foarte multe conexiuni cu doua benzi. de obicei au la interstateuri sau echivalentul la intersectiile viitoare A0 cu A1/2/3 au 2 benzi.  tara se chinuie sa construiasca mai multe autostrazi, si baba se oftica ca apare o groapa la un segment deschis un an inainte, si acum ca nu avem on conexiune mai dolofana

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


klax187

probabil saptamana viitoare muta traficul pe supra-traversare pentru a putea termina giratoriul?

danutzu_1069

Mai este destul de lucru la giratorii...
Probabil o sa fie o dare in trafic partiala, pentru un sens....

prd.marius

Primul cauciuc din sutele ce-or sa ramana mult si bine pe autostrada...

Macar lucrurile se misca, speram sa termine cat mai repede la Alba Nord, unde este punctul cel mai periculos, parerea mea.

survola

Mai este și celălalt giratoriu, cel ,,vechi", de aranjat.

gicu

Pe la Alba Iulia Sud ati mai trecut zilele astea? E finalizat giratoriul acolo?

vladioan_bv

^^^   nu ar trebui desfiintat?

horatiu.cosma


Stefan01

#23619
@ gicu
Mai au de lucru. Se simte destul de urât când treci pe acolo.

Pozele din noul giratoriu de la Alba Iulia Sud sunt realizate duminica trecută, de pe DN1 centura Alba Iulia înspre Sebeș. Vă rog să scuzați calitatea. Sunt realizate din mers și mai apar anumite reflexii (de la difuzor, ..., etc.) în poze.





Se formează o groapă. Am încadrat-o într-un chenar roșu în poza de mai jos.







RaduG

@AlinC mulțumesc pentru filmare, e îmbucurător să vezi că nu s-au lăsat pe tânjeală și se profită de fiecare fereastră de vreme favorabiă, pentru continuarea lucrărilor. Personal le țin pumnii constructorilor care dârdâie pe șantier la final de an.

AkaManah

Azi am vazut că se asfalteaza drumul care pleacă din giratoriul  in construcție la Alba Nord. Prima data m-am speriat. E foarte sus! Din filmări nu mi-am dat seama ca se inalta atat de mult DN-ul.

bdragos1

Am trecut mai devreme pe la Alba Iulia Nord, au dat drumul la iluminat pe pasaj pana in noul sens giratoriu. Pe banda 2 sub pasajul de peste autostrada de la AB Sud era un caine lovit de masina, se pare ca mai au de lucrat la garduri...




Powered by API/PUM imgur uploader

Stefan01

Astazi, mai spre seara, voi posta poze de pe lotul 2, integral.  :)

AlinC