News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

horeaa

Frumoase randari!

Avand in vederea complexitatea nodului sper sa fie foarte bine gandite si semnalizate acele bretele ce dau in sensurile giratorii si care au sens unic dinspre autostrada. Daca nu-s facute la un asa un unghi de aproape sa nu poti intra pe ele fizic, prevad multi conducatori auto neobisnuiti cu astfel de intersectii complicate ajungand pe contra sens pe autostrada!

trifuhoria

#976
Super bine arata randarile...abia astept sa fac poze in zona asta, dar si pe celelalte tronsoane spare Cluj.

dr4qul4

Extrem de complicat.
Oaare cum le vor taxa.

Pentru ca pana la urma  la asta se va ajunge.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alexV

din randare incepi sa-ti dai seama ce suprastructuri vor face la acest nod. is curios daca in realitate vor arata bine finisate (cum lucreaza salini, parere mea) si placut la vedere. sau vor arata ca betoanele comuniste, adica urat.

mi-a luat vreo 5 minute sa-mi dau seama cum intri de pe DN1 pe A10. breteaua aia abia se vede, si doar in penultima poza :)

alin_simeriaveche


daniel_avram


22.05.2014
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 6 recurs NCPC
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:     

15.05.2014
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 6 recurs NCPC
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la 22.05.2014
Document: Încheiere de şedinţă    15.05.2014

florin74

Scurt termenul. Indraznesc sa fac un pronostic. Se respinge contestatia consortiului. CNADNR le va reevalua oferta. Se joaca intre AKTOR si STRABAG. Daca se accepta decizia CNSC privind AKTOR, au si ei o sansa. Daca nu, atunci STRABAG e in pole-position.

alin_simeriaveche

^toate acestea, aproximativ cât crezi că ar putea dura?

florin74

Daca tot o tin din saptamana in saptamana atunci cred ca pe 29 mai ar trebui sa dea decizia. Poate chiar saptamana viitoare. Cred ca maxim o prelungire mai fac fata de cea anuntata deja.

trifuhoria

Astazi teoretic ar trebui sa se "inceapa" lucrarile pe lot 3 si 4? Sau tot doar declaratii de presa:)?

alin_simeriaveche

cred ca sunt doar vorbe. asa cu s-a spus si de faptul ca saptamana trecuta r fi trebui sa apara pe SEAP licitatia pt Ar Nadlac lot 2

rocklee

#986
voi chiar credeti ca daca spune cineva [sova]  o vorba ..ca pe data cutare incepe lucru ...voi chiar credeti :o ca adoua zi o sa vedeti deja buldozerele in teren  :)...nu uitati ca traim in romania !! :p

montaniardul

#987
Cred ca nu se constrieste nimic cel putin pana la sfarsitul lunii august pentru ca prima data este etapa de proiectare. Pot aparea, cel mult, organizarile de santier si ceva drumuri tehnologice.

alecu26

deja PORR DECOPERTEAZA....si se apuca de organizare.

Dar primele lucrari serioase, intradevar in August cand ei preconizeaza inceperea pilotilor forati....Chiar si daca nu e august, e septembrie...tot e ceva.

Avem sanse ca PORR in 1-2 luni sa intreaca pe Salini si pe Teloxim si in 4-5 sa-i depaseasca inclusiv pe Tirrena (depinde cum se va misca Tirrena in continoare).
Drumurile noastre POATE;

trifuhoria

#989
^ In ce zona decoperteaza? O sa fac sambata un drum Sebes Cluj Sebes....