News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

florin74

#945
Quote from: florin74 on April 28, 2014, 08:04:11 PM
Pizzarotti ataca din nou in instanta. Solicita suspendare executare act administrativ  (decizia CNSC). Oare CNADNR inclina sa dea din nou castigator Salini-Impregilo pe lot 1? Primul termen pe 06.05.2014
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000312118&id_inst=2

Pizzarotii a pierdut pe fond. Are 5 zile sa faca recurs.
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000312118&id_inst=2

Ionut

Recursul e ultimul? Sau mai vine o cale de atac dupa?

dorum

cred ca e mai complicat... s-a respins doar cererea Pizaroti de  suspendare executare act administrativ  (decizia CNSC)....
CNADNR tot are de reevaluat capacitatea profesionala parca a Impregillo, tra sa dea un raspuns, apoi se poate ataca din nou la CNSC...

Florin74, oare ma insel?

florin74

#948
^Exact, cred ca PIZAROTTI a fost nemultumit de hotararea initiala a CNSC si CAB si a incercat sa suspende intreaga hotarare. Cred ca a inteles ca e cam greu ca o comisie a CNADNR sa declare nule 3 documente emise tot de ei (expereitna in proiectare), asa ca incearca sa-si maximizeze sansele. Cat de curand trebuie sa se anunte noul (cred ca tot vechiul) castigator, atunci mai urmeaza inca o tura la CNSC si CAB, termen optimist sfarsit iunie - inceput iulie, realist septembrie de semnare contract.

tigrel58

Se pare ca maine, 10 mai se da ordinul de incepere a lucrarilor pe loturile 3 si 4. Deocamdata e stire media, sa vedem daca e adevarat.

vladb

^^^
Nu cred ca are cum sa se dea ordinul de incepere a lucrarilor deoarece nu sunt finalizate procedurile juridice cu privire la castigatorul final al celor 2 loturi.
Altfel, poate CNADNR are "cohones" si se gandeste ca decizia initiala nu mai poate fi intoarsa.
Ar fi excelenta vestea data de tine.

Ionut

Vlad, esti in urma. Contractele pentru cele doua loturi sunt SEMNATE. Nu se mai poate intampla nimic.

vladb

^^^^
Credeam ca numerotarea loturilor era invers si e vb de loturile din prejma Alba Iuliei.
Nu ti-am urmarit semnatura, ma' bad.

ciprebbe

Mare tam tam la TV ca se da ordinul de incepere acuma pe cele 2 loturi.... e Sova la Turda....

sova "Chiat daca acest termen va fi depasit nu e nici o problema ....... "

Bai ministrule cat de tampit poti sa fi sa afirmi asa ceva inca de la semnare!!!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

^ Declaratia e neinspirata, intr-adevar. Intentia insa e buna, probabil se refera la faptul ca nu se vor pierde fondurile europene dupa 2015. E clar pentru toti ca nu va fi gata in 2015... si de-asta omul declara acum asta.


florin74

O sa le fac o vizita, sunt tare curios unde o sa aiba organizarea de santier atat PORR, cat si TS. Saptamana viitoare o sa fac un drum de Bucuresti si o sa fiu cu ochii in patru, poate dibuiesc ceva pe drum.

Ionut

Stati fratilor asa, deja organizari de santier?! M-as mira... plus ca au de proiectat serios pana cand vor putea sa faca miscari serioase in teren.

FRS

pe lotul 4 pichetarea era deja inceputa, fiind trasat axul. Asta era luni cand am trecut eu prin zona

dorum

ionut, iti dai seama ca inceperea macar partiala a decopertarii sau a amenajarii org de santier face parte din cerintele lui SOVA&Co si va fi inclusa in campanie... se va incepe ceva de ochii presei, de ochii nostri si de ochii restului lumii si se va stagna pana nu-i proiectarea cel putin avansata...nu se arunca nimeni cu capu' inainte sa lucreze pana nu stie de fapt ce lucreaza si cum trebuie sa lucreze...