News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

Macar sa declare: " Odata ce este gata lotul 4, vom deschide si lotul 3" ....

autobahn

Quote from: Daniel_I on January 09, 2018, 11:12:48 AM
E acceasi poveste veche cu casa care e prea aproape de autostrada. Gasesti pe forum discutii de anul trecut. Actualul traseu al autostrazii prin Oarda a fost corectat, nu e cel initial din studiul de fezabilitate. Scopul redesenarii a fost ca sa darame cat mai putine case din localitate. Initial casa respectiva trebuia demolata, proprietarul sa plans la consiliul local si a facut demersuri sa scape...

Unde sunt discutiile? Pe acest topic? Casa este la 5 metri de autostrada. Cum a reusit acest om sa devieze autostrada? Si cum va putea dormi la 5 metri de autostrada?

http://adevarul.ro/locale/alba-iulia/cum-locuiesti-intr-o-casa-5-metri-autostrada-drama-familii-alba-iulia-foto-1_58e4d8d65ab6550cb8fc3569/index.html



Quest

Guys, cine dintre colegi a desenat va rog in GoogleMaps bucatile de A deschise pina acum in RO ? Nu vad inca nimic desenat ptr A10 (fara rutari pina e dat in trafic).
Common sense will get you far !

pentium10

nu mai exista editorul de Google Maps, publicul nu mai poate contribui.
se preia manual de pe harta Waze de catre angajatii Google.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

yetiman

Nu va mai amagiti. Nu sunt probleme de calitate care sa impiedice deschiderea lotului.
Totul este o problema de bani! Cu cat se amana mai mult, cu atat se factureaza si plateste mai tarziu.

Sau, la fel de grav, cineva asteapta "plicul"...

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Quest

Ok, si cine le zice celor de la Google, luati va rugam de pe Waze acest nou tronson ?
Si cine il pune pe waze ?
Common sense will get you far !

pentium10

pe Waze e pus de mult, rezolv cu Google eu cumva ;)
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Quest

Common sense will get you far !

Vice33

#9353
L.E.
Quote"Vorbim de exces de bitum, vorbim de probleme legate de rugozitate, adică de aderența în sine a asfaltului, vorbim de elemente de planeitate executate neconform, care, din perspectiva circulației, pot crea probleme".

"Am constatat că s-au menținut anumite neconformități descoperite și în luna noiembrie a anului trecut, ca atare, vom vedea și ce spun și celelalte două echipe pentru că au fost trei echipe, practic, astăzi în inspecție, una care s-a ocupat de verificarea structurilor, una de siguranța rutieră și a treia echipă, noi împreună cu presa, cea care s-a ocupat de partea de drumuri. După câte am văzut, există aceste neconformități, se va întruni comisia în după-amiaza aceasta, va studia inclusiv documentele și în funcție de ce se va stabili se va decide dacă se acordă sau nu recepția."

https://ziarulunirea.ro/autostrada-sebes-turda-lotul-3-elementele-pentru-siguranta-rutiera-neintrunite-se-va-circula-cel-tarziu-in-martie-456944/

nicolaem

#9354
ziarul unirea : " Autostrada Sebeș-Turda, lotul 3: Elementele pentru siguranța rutieră, neîntrunite. Se va circula cel târziu în martie "
E destul de evident ca nu vor. acum nu stim motivele. putem specula (plic, bani samd).
La un moment dat anul trecut Tudose spunea prin octombrie: "Autostrăzile nu vor mai fi inaugurate la doi kilometri, ci când vor fi gata"

L.E. pt postarea curenta vad ca mi-am luat si un minus. Probabil ca am gresit eu, lotul 3 de fapt e plin de gropi, asfaltul e moale, probabil stricat de la becurile cu sodiu reclamate anterior, cand era bun.

StefanCelMare

Numai mie mi se pare că se caută nod în papură pentru a deschide cele două loturi de-odată? :D

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Vice33

#9357
Quote from: TibiV on January 09, 2018, 01:10:12 PM
O mizerie... :(

Sunt NESIMȚIȚI! Mi-e și scârbă de tot acest circ ieftin și de toate ifosele cu "calitatea în construcții". Omul dacă nu a intervenit din noiembrie, e clar că în opinia lui NU sunt deficiențe și nici pericol pentru siguranța circulației! Oare comisia de control ce competențe are...?

valil

cat tupeu sa ai sa faci asa ceva?