News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 33 Guests are viewing this topic.

rocklee

nu stiu ce sa mai cred ...lege aceasta e cam asa si asa ....sau e incapabil cnadnr sa faca un contract cum trebuie!!!!

dr4qul4

legea e asa si asa iar cei de la CNADNR sunt mai prost pregatiti decat cei care se ocupa de contestatii.
Acum, daca CNADNR decide tot in favoarea Impregillio (care duc lipsa de vointa nu de experienta) ar trebui ca un judecator de la CAB sa hotarasca din prima si sa incheie tarasenia.
Din pacate, CAB duce lipsa de personal mai ceva si decat cei de la CNADNR. Cunosc un caz (la tribunal nu la CAB) unde procesul s-a amanat pentru ca...nu au avut grefiera sa redacteze dosarul...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

bogdymol

Multumesc de raspuns florin!

Quote from: florin74 on April 29, 2014, 02:36:19 PM
Lot 3 si 4 sunt deja semnate, file closed. :)

In ultima vreme nu am prea avut timp de forum, asa ca scuza-mi intrebarea, dar cu cine s-a semnat pe fiecare lot? :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

florin74

Tirrena Scavi lot 3, Porr lot 4

MHN

@ bogdymol, in mesajul corespunzator de pe topicul Autostrazi in Romania: Sinteza am incercat sa tin pasul cu noutatile aduse aproape zilnic de catre "florin84" :)

bogdymol

Da, mi-am adus aminte de threadul ala abia dupa ce am postat... dar nu am mai putut reveni ca scriam de pe telefon. Multumesc amandurora de informatii!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


elion


alecu26

Nu cred ca sa dat ordinul de incepere...nu sa platit avans...nu sa inceput proiectarea nu sa obtinut autorisatia de construire. Din nou doar declaratii politice dar nu exclud ca porr sa se miste foarte repede ei luand foarte in serios termenul din contract.
Drumurile noastre POATE;

florin74

O sa fie inaugurarea la organizarea de santier :), acum in nebunia cu campania electorala, cred ca o sa faca inaugurare si la prima decopertare, primul mc3 de beton, primul excavator, primul muncitor etc

elion

În tot răul şi un bine, dacă n-ar fi alegerile ar mai tărăgăna câteva luni.

florin74

#941
Vad ca intr-un articol din Adevarul se specifica ca in 10 mai se va da ordinul de incepere a lucrarilor. Pana prezinta castigatorii garantia de buna executie, polita de asigurare, cam dureaza o luna de la semnarea contractului. Cred ca atunci le plateste si avansul (pe 10 mai).
http://adevarul.ro/news/politica/Sova-In-10-mai-turda-vom-ordinul-incepere-lucrarilor-autostrada-sebes-turda-1_536279450d133766a8453e4e/index.html#

ion59

E clar ca anul ăsta mai încep două tronsoane de autostradă! La mai multe! Și dacă anul ăsta electoral ajută, cu atât mai bine!

luc

Se implineste 1 an si o luna :) de la inaugurarea acestei sectiuni si sincer desi eram sceptic la inceput cu acest proiect, a evoluat destul de bine, avand in vedere si experientele anterioare

luc

#944
Bonus, o imagine din zona Lotului 1, imediat dupa nodul Alba Iulia Sud, vedere est-vest (spre Alba Iulia):


Aproximativ in acest loc:
https://www.google.ro/maps/place/46%C2%B003'14.4%22N+23%C2%B035'36.0%22E/@46.054001,23.59334,2209m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0