News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 15 Guests are viewing this topic.

yetiman

Poate si mai buna este aceasta poza, postata de zorro la 30.09:
Calea ferata este intre culee si prima pila. :)

@TibiV - Nu-ti sare nimeni in cap.  :lol: Si eu tot cautat poze si m-am tot uitat la ele sa vad unde trece CF.

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ciprebbe

Peste CF se monteaza cu macaraua mare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tom

Au terminat montarea grinzilor la trecerea peste CF de la Nod Aiud, iar la relocarea de la Ormenis incep sa marcheze a doua banda.

zorro

Astazi vin cu vesti bune,
@TibiV - am inteles mesajul tau asa ca am 2 poze pentru tine, ca sa-ti faci o imagine,




Relocare DN Decea, s-au trasat marcajele, se monteaza parapeti sub pod, cred ca maine sau poimaine se da drumul "sper",




Asta am vazut pe lotul 4 imediat dupa granita cu lotul 3, inainte de pod, nu stiu despre ce este vorba,




Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

zorro

Nodul Aiud, au terminat cu grinzile peste CF,








Se lucreaza si la terasamentul nodului Aiud


Podul peste Mures spre Gambas,


Se asfalteaza de la nod spre Alba,
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

Cozak

MULTUMIM ZORRO PENTRU VESTILE INTR-ADEVAR BUNE! :cheers: TS MI-AU PLACUT INTOTDEAUNA CUM AU LUCRAT, CU O MOBILIZARE EXEMPLARA!
:cheers:

Atila60

multam pentru vesti.ZORRO tineo tot asa,imi place ca esti activ.

elion

#6067
Mulțumesc Euromau și Zorro

alin_simeriaveche

Ce bine ca au terminat subtraversarea. Sper ca maine seara sa pot trece pe drumul nou facut :)

yetiman

#6069
@elion - eu m-as bucura primul sa ma insel si sa avem grinzile ridicate pana la sfarsitul anului.
Dar nu prea sunt optimist. Sa nu uitam ca suntem (in 2-3 zile) in noiembrie si vremea nu va mai fi asa favorabila pentru constructii.
Dar sa vedem. Eu iti tin pumnii sa ai tu dreptate.  :cheers:

LE: Si o mica corectie la mesajul de ieri: Se lucreaz la culee la nodul Decea. Doar ca nu se toarna zeci de m3 de beton, ci se folosesc "piscoturi" de beton.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

elion

#6070
@Yetiman - pentru a-mi justifica speranța
poze din 21.08.2016-trecerea peste CF Aiud-fierul beton din prima poză era pentru coloanele forate ale pilei de lângă calea ferată, foreza nefiind adusă






poze postate de Ionuț în 23.10.2016 de la trecerea peste CF Decea
Foraje, spart capete piloti si elevatii la supratraversarea caii ferate.






TibiV

Din "principiile fundamentale ale forumului": o poza (buna) face cat o mie de cuvinte !...

Quote from: zorro on October 27, 2016, 05:03:37 PM
Astazi vin cu vesti bune,e
@TibiV - am inteles mesajul tau asa ca am 2 poze pentru tine, ca sa-ti faci o imagine,


Dilemele sunt lamurite fara urma de dubiu...
Asa da !... ;)

@zorro,
:gj:
(+1)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee


TibiV

:lol: :lol: :lol:

Concurenta, "mon cher"...
@rocklee... :cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

infraAdi_ro

Romania are un viitor doar daca are prezent!