News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

gdo

Sunt tot de pe lotul 2 si ultimele poze si o corectie macaraua e in organizarea de santier de pe lotul 2 nu lotul 3 cum s-a specificat. Macrau e aicea de multa vreme de ea se folosesc pentru diferite operatiune de incarcare descarcare, dar si pentru constructia unei statii (presupun statia de asfalt).

adiarc

Multumesc Yetiman.....așa mai vii de acasă....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

@adiarc - nu lucreaza constructorii cat pot eu poza saptamanal.  :D

Eu m-as bucura primul sa am ceva nou in fiecare saptamana. Mai ales ca abia astept sa fac drumul Turda-Teius pe autostrada si nu pe DN.

Apropo, usor off-topic, la Teius am pierdut peste o ora, din motivele explicate in postul precedent. Pe A10, in jumatate din acest timp as fi strabatut toata distanta turda-Sebes.

LE: mersi gdo. evident am sarit de la 4 la 2, ca de la 4 la 3 n-ar fi fost saritura...  :lol:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

gdo

Pe lotul 2 azi singurul loc unde se mai lucra era la forajele langa DN in zona Oiejdea.


In rest cred ca se pregatesc si ei de pauza de sarbatori, in organziarea de santier au inceput sa se intoarca utilaje, iar basculele au fost toate parcate acolo azi pe 3 randuri, undeva la 30-40 de bascule.

rocklee

GATA VINE VACANTA SI MOS CRACIUN..... :bye: :cake: :dunce:

AkaManah

Si azi de fora in locul din fotografia lui gdo. Parca am vazut ceva miscare si in zona Galda de Jos.

interesantul

Cât vremea permite, vor lucra, asta pana chiar in ajun de craciun.
Pe urma pana dupa Boboteaza/sf. John nici iarba nu creste.... Iar cum sf. Ion pica miercuri, lucrul va incepe modest (din cauza a 2 sapt de vacanta) de luni 11.01.2016. Si bineinteles ca si in functie de vreme.

No! La Multi ani!
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

horatiu.cosma

Am dat o tura pana la Alba Iulia si m-am oprit la Turda, sa vad ce mai face Porr. Se pare ca au intrat in vacanta, pana pe 11. Am ceva poze din spatele centrului logistic Kaufland si din varful dealului Turda.
Privire spre dealul Turda.




Privire spre A3.

Sus din deal.

Noua deviere a DN-ului.




Cu zoom(cam slab), nu se vede foarte clar, dar pe partea cu Kaufland-ul au mers cu terasamentul pana in structurile ce supratraverseaza A3.


La debleu mai au de scazut cota cu vreo 6-7 metri.



Cam atat. Weekend fain.


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stefan01

Frumoase poze Horatiu. Multumim !  :gj:

Sper sa nu aibe probleme cu relocarea LEA IT dublu circuit (din poza nr. 1). In poza nr. 5 observ o LEA MT (medie tensiune). Din poza reiese ca LEA MT necesita lucrari de trecere din LEA in LES si apoi din LES in LEA. LES reprezinta abrevierea expresiei "linie electrica subterana".
Este mare dinstanta intre terasament si punctul cel mai de jos al conductorului neizolat ?

rocklee


horatiu.cosma

#4152
Quote from: Stefan01 on December 19, 2015, 07:49:13 PM
Este mare dinstanta intre terasament si punctul cel mai de jos al conductorului neizolat ?

Cam 4-5 metri.

stefibarta

Mersi  de poze, pacat ca vin sarbatorile ca s-ar fi putut lucra mult la ce prognoza avem pentru perioada următoare http://vremeacluj.ro/  :o

bgd77

Salut,

Ma scuzati daca am ratat un post, dar s-a stabilit configuratia finala a nodurilor cu A3 si A1?

Mersi,
bgd77