News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

AdrianRO

3 aluneri, 3 solutii diferita...un fel de le incercam pe toate si vedem care tine..nu mai vorbesc ca sunt super neprofesionist facute. Mai ales cea initiala, cea mai din stanga. Se vede ¨covorul¨ lasat in afara la extremitati (sus si in dreapta)


pasadia

Explicati-mi va rog - de ce ne chinuim sa construim cele doua fire ale autostrazii unul langa altul daca in cazul unei interventii noi NU mutam traficul de pe un fir pe celalalt?

In toate tarile normale la cap, intr-o situatie de genul asta,  se circula pe un singur fir, in ambele directii. Mai ingreunat, pe o singura banda, cu restrictii de viteza, dar se circula. Noi insa blocam un sens de circulatie plus un drum paralel, ca sa incurcam si localnicii care nu folosesc autostrada. Asa, de prosti ce suntem...

GIV

nu tin cu ursu'  :lol:  :o  dar coloana de masini nu a rezultat din cauza acelui tir defect care ulterior a fost tractat?

AlinC

#28654
Coloana la Alba Iulia Nord:


danutzu_1069

Ba da, blocaj generat de acel TIR, dar nu inteleg, pe breteaua aia este loc de doua benzi... A fost bretea de intrare / iesire pe autostrada... deci...
Eu inteleg doar rea vointa...
Sau poate acei soferi care desi au loc sa treaca, NU o fac...(rautate / prostie)

pasadia

Sau poate ambuteiajul putea fi evitat cu totul daca am fi avut setata corect circulatia pe celalalt fir. Poate tirul ala s-a defectat doar din cauza opririlor succesive generate de sensul giratoriu - daca s-ar fi circulat constant, pe o singura banda amenajata pe celalalt fir construit nu ar mai fi aparut problema tehnica.

Deja sunt luni de zile cand toata lumea coboara si intra in mod inutil pe autostrada, obturand in felul asta si traficul local.

carutasul

ce mi se pare cel mai "distractiv" e că panoul de informare e stins. Când e un eveniment de genul ăsta pe autostradă cred că ai vrea să știi dacă e accident, dacă ar putea dura 2 minute sau o oră sau două zile ca să economisești benzina ... lucruri de genul ăsta (la fel ca atunci când oprește trenul în câmp) pe care le-ai putea comunica simplu la nivelul tehnologiei de azi. Bine că afișează "circulați prudent", investiție bine făcută :)

hefaistos

Panul e doar un panou. Inteligenta e în alta parte. Sau, în cazul asta, nu e.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

carutasul

nici eu nu am dat vina pe panou :)

danutzu_1069

Da, "inteligenta" ar trebui sa fie în CIC-ul de pe lotul aktor... ala care e gata de multa vreme!   :lol:  :lol:  ???

ovicor

Observ ca AlinC a recurs, atat aici cat si la Aciliu, la o muzica de fundal care aduce mai mult cu un mars funerar. Inteleapta alegere!

crystale

Hai că în scurt timp (la 30 noiembrie) se fac doi ani de când se circulă cu limitare de viteză pe loturile 1 și 2. La mulți ani!

klax187

Si tot atat timp de cand se demoleaza / reconstruieste....

rocklee

si intre timp se mai semneaza un contract cu PIZZABOY....BRAVOOOO.!!!! >:(  >:(   :headbash:  :headbash: