News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Definește "viteză mare"...

Am senzația că este mult peste 130 km/h....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gicu

La 130 se simte bine de tot.

Stefan01

Mă bucur că rezolvă din problemele pe ST 4, cât timp e în garanție. Sunt tare curios cât de bine și rapid vor fi rezolvate problemele ce vor apărea după ieșirea din garanție.

La ST1, pe banda ce leagă A1 de A10 (sensul Deva - Turda) a reapărut tasarea înaintea podului peste A1. De la 70 km/h începe să se simtă. Momentan nu e problemă. În imaginea de mai jos, zona am marcat-o cu 1. Pe banda nr. 1, între zona marcată cu 1 și cea cu 2, avem parte de o groapă.



Captură din filmarea lui Alin C.

ijwtsh

#27993
Filmare noua de la @AlinC. Daca doreste sa posteze si el, o s-o sterg pe aceasta, insa n-a mai facut-o de ceva vreme.




hefaistos

^^
QuoteMă bucur că rezolvă din problemele pe ST 4, cât timp e în garanție. Sunt tare curios cât de bine și rapid vor fi rezolvate problemele ce vor apărea după ieșirea din garanție.
În primii ani tasarile sunt cele mai mari. După ce se "consuma" lucrurile devin tolereabile. Dacă sunt însă defecte de construcție, efectele lor devin din ce în ce mai vizibile după trecerea timpului iar 5 ani de garanție nu reprezinta mare lucru.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

horatiu.cosma

Aktor încă e la etapa de a contracta o firmă de civile care să facă clădirile de la parcări și CIM-ul. Nu e grabă, sunt doar aproape 8 ani de când au semnat contractul.

bacovia

Noaptea minții, Aktor ăștia.

dumbravaandrei

Din pacate, noaptea mintii nu e doar la Aktor... cineva le cam tolereaza acest comportament.

Sincer, cu tot riscul garantiei, ar merita o reziliere si inchise definitiv povestile triste cu Aktor. Din fericire, exista legislatie in tot UE-ul pentru astfel de profesionisti in lalaiala, dar pentru x motive, in Romania nu o aplica nimeni.

gsimon

Am observat bine ca intrarea la manastirea Dumbrava se poate face acum si de pe autostrada prin CIC?
Cel putin sensul Sebes Turda, am vazut indicatoare maro/turistice de iesire spre manastire, asta in paralel cu indicatoarele de accesul interzis in CIC.
Asta-i workaround-ul folosit la povestea cu nodul rutier care se voia a fi facut acolo?

dragos76

Da, se pare că soluția e una "românească", și avem acolo două indicatoare contradictorii. Dacă tot au permis ieșirea prin CIC, trebuia în mod evident scos acel indicator de "interzis la dreapta".

Să mai adaug și că pe sensul opus (nu mai țin minte, cred că prin preajma nodului de la Decea) sunt înca montate indicatoare pe fond galben cu restricții de viteză și îngustare de drum, deși lucrările au fost terminate? (asta era vinerea trecută, poate între timp s-o fi rezolvat).

ddfab

^^ si pe sensul opus, spre Alba, se poate iesi spre manastire prin parcarea din acea zona... au dat din coate parintii pana au rezolvat de un acces... :)

Sagitarius

Unde sunt povestile cu olandezii care au preluat Aktor si infuzia aia de capital ? ... Frumoase povesti ce le-am crezut acum 2 ani..

florinalba

Azi spatiile de servicii deschise intre Sebes si Alba Iulia , pe ambele sensuri.

Americanul Clujean

Erau deschise și Luni. Toalete, pișoare, și chiuvete din inox. Calitatea este ceva mai bună decât alte locații. Dar, era interesant în camera aceea mare de la mijloc, habar nu am pentru ce e... este absolut nimic acolo cu excepția unei saltele vechi pe jos... Pe sensul Turda-Sebeș am intrat. Mă bucur că s-au deschis în final.

ddfab

^probabil vor fi spatii comerciale...