News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

dargauda

Eu as spune ca semnalizarea e precara ,ar merge mai multa semnalizare dinainte.

Stefan01

Continuare

Suntem pe sensul Sebeș - Turda, la intersecția A10 cu DN1, în zona dealului aflat înainte de Turda. Se lucra și aici.
















rebel

azi erau pe banda de iesire spre A3(Cluj)DN1, frezau si reasfaltau..

Stefan01

Continuare. De data aceasta sensul Turda - Sebeș.
















Stefan01

Continuare pe sensul Turda - Sebeș.














cfdp

#27935
din pacate si aici sunt aceleasi argile "ciudate" ca si pe loturile Nadaselu-Zimbor" care vor crea tot timpul probleme. A reface imbracamintea este o lucrare ce va trebui repetata periodic.
   Sa ne gandim ca patul drumului este in debleu de xxx metri. Deci nu se pune problema realizarii unor umpluturi defectuoase ci numai eterogenitatea pamnatului sub aceasta suprafata care creaza aceste  "valuriri sub trafic".

Stefan01

Aktorii interpretează rolurile filmului ,,Ziua cârtiței". :lol: Lucrează în același ritm cu care ne-au obișnuit până acum.

Spre seară voi posta câteva poze. De prea mult dezgust nu am pozat zona alunecării.

bacovia

Am trecut vineri pe A10. Actorii si pizzaboy ne vor lasa cu autostrada neterminata. Multumim CNAIR.

Stefan01

Filmul ,,Ziua cârtiței" interpretat de Aktori, în regia CNAIR. :lol: Cu alte cuvinte, avem parte de același ritm de lucru patentat cu ani în urmă.

Poze cu spațiul de servicii aflat între Oiejdea și Teiuș, pe sensul Sebeș - Turda.












Stefan01

Poze cu centrul de întrținere și monitorizre (CIM) aflat la nodul rutier Teiuș.








Stefan01

Continuarea pozelor de la CIM Teiuș.








Stefan01

Poze cu spațiul de servicii aflat între Teiuș și Oiejdea, pe sensul Turda - Sebeș.



Între banda 1 și banda de intrare în spațiul de servicii avem:



Lucrările sunt mai avansate la acest spațiu de servicii.

Stefan01





Se pregătesc pentru asfaltări.


Mascarpone

Care e scopul obiectului din a doua imagine?

Stefan01

Sunt mai multe postări cu imagini. Care este ,,a doua imagine" ?