News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

ivladbogdan

Deci ce sa intelegem din pozele de mai sus?
Se da drumul saptamana viitoare cu limitare la 100 km/h iar dupa ce termina de montat gardurile de protectie si ce mai au se va ridica limitarea, ramanand doar la Oiejdea?

florin74

Da.
Gardurile de protectie se pare ca sunt mai greu de produs decat rachetele spatiale.
Si STRABAG este intarziat pe A3 din acest motiv.

Adisan


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Hercule35

Multumim Aktor si Pizzaroti pentru frumoasa surpriza de a deschide cele doua loturi la 1 Decembrie 2021 !

PlayStation

@Hercule35 Reformuland,
Multumim Aktor si Pizzarotti pentru frumoasa surpriza de a deschide cele doua loturi cu 4 ani intarziere !

yetiman

Vrei sa spui 5....
Termenul contractual era octombrie 2016.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Hercule35

Eu le multumesc pentru ca ma asteptam la un moment dat sa le mai ia un an ...

pasadia

Și totuși, e oficial? Va fi pe 1 decembrie sau pe 30 noiembrie (cum a scris cineva mai sus)? Se știe ora cumva?

Nu de alta dar sunt pe lângă Cluj, pe 1 as vrea să mă întorc spre Brașov pe A10...

linucsu

Si daca se deschide autostrada prin surprindere probabil ca in maxim 30 de minute apare informatia pe forum.
Oricum avand in vedere ca avem din nou 'taietori de panglici' cu noul guvern, ma indoiesc ca acestia vor rata ocazia unei aparitii la TV.

djchris

Vrei sa strice datinele strabune, panglica mai lunga ca autostrada? :)  :D

toma

#27416
Si totusi....se deshcide ?  Lotul 2 al Autostrăzii A10 Sebeș-Turda va fi deschis circulației rutiere, cu restricții de viteză, anunțul fiind făcut de ministrul Transporturilor. https://ziarulunirea.ro/autostrada-a10-sebes-turda-va-fi-deschisa-cu-restrictii-ministrul-transporturilor-a-verificat-incognito-lotul-2-745606/?fbclid=IwAR1YkABCNO8W7Hn44VgEuDnFQj_TNWo4588AUN0UHE10XeN5BMT9ciegeW0

ijwtsh

Pe 130km.ro cea mai noua stire preluata este A10:Sebes-Turda2 pe 01.12. Presupun ca n-ar prelua un fake news, nu?

paulmare

Adisan multumim
mai au o gramada de lucru in afara autostrazii
Panourile electronice, sunt lipsa, pentru alea o sa mai inchida oricum autostrada

pasadia

#27419
Sunt doar speculații aceste ultime două articole, așa cum facem și noi de altfel atunci când ne închipuim că EXACT 1 decembrie va fi data deschiderii. Dar cât privește ultimul articol, nu pot sa nu rad cu privire la calitatea lui când văd un astfel de paragraf:

QuoteE vorba de Autostrada 10 care ne va permite să ajungem de la Sibiu la Cluj-Napoca în două ore.

Chiar și cu limitare la 100km/, chiar și cu trafic aglomerat in Turda sau Florești, eu tot îmi închipui că va fi posibil Cluj - Sibiu în 90 de minute. Din centru orașului în centru orașului, conducând legal.