News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

toma

Sa vina cnair sa faca trotuare normale, treceri peste autostrada la Alba Iulia nord si Sancrai.

mihaihedes

#27391
@NewBest  pe 99,9 %  dintre șoferi ii doare fix în cot de direcția unor marcaje pe care nimeni nu le baga in seamă. La fel 99% habar nu au și nici nu îi interesează orientarea liniilor de marcaj . Să de-a drumul la circulație și din partea noastră să le facă roz cu orientare in sus că chiar nu ne pasă. Direcția e  irelevantă pentru cei care ne pierdem ani din viață în trafic.


oneLess

^ Ciudat este că la balizele direcționale înclinările sunt fix invers față de marcajele
aplicate pentru spațiile interzise, acum am observat

Marius

#27393
Sunt corecte marcajele in nodul Teius si balizele de separare a sensurilor la Oiejdea.

In sensul giratoriu de la Alba Iulia Nord insa au gresit marcajele orizontale. Asa ar fi trebuit sa arate, conform regulilor pentru sensuri giratorii cu cel putin doua benzi pe sens:




Powered by API/PUM imgur uploader

ddfab

#27394


^ la giratoriul de la iesirea din Alba... da au cam dat-o de gard...
cum iesi din oras, la intrarea in giratoriu, ar fi trebuit sa puna pe banda de langa axul drumului figura A iar pe banda din dreapta, figura C din postarea de mai sus. la fel pe cele 2 benzi care intra in giratoriu dinspre autostrada si dinspre Centura Alba, in aceeasi ordine. acum ei sugereaza ca de pe oricare banda, trebuie sa o iei la dreapta... :o

ddfab

#27395
 as vrea sa va mai fac o remarca privitoare la semnalizare, pe care am sesizat-o imediat ce au montat indicatoarele pe L2... se pare ca proiectele nu au fost oarecum corelate...
la aktori, idicatorul de 3000 m pentru nodul Alba Nord, mi se pare cel mai ok, desi eu as fi pus pe ultima pozitie Alba Iulia Sud, pe fond verde. Adica, acel indicator spune ca pentru Alba Iulia mai este o iesire. Mi se pare corecta informatia.
apoi, trecem la pizzari... dispare de pe fond verde Alba Iulia si apare Sibiu, Sebes... ce gandeste unul care nu cunoaste bine zona? trebuie sa iasa la Alba Nord sau nu?  :o
nici nu vreau sa mai pomenesc de sensul opus, cand dinspre Sebes nici macar nu se mentioneaza ca A10 ar merge spre Alba...

la aktori... 3000 m


trecem la pizzari...


multumim  Adisan pentru implicare!

ddfab

si o ultima remarca... in zona Oiejdea, la deviere, au montat gard de protectie impotriva animalelor, pe partea cu lucrarile. mi se pare un lucru bun, in zona santierului fiind foarte multi caini...



No acuma asteptam deschiderea!!!

elion

S-a auzit ceva de darea în trafic a lotului 2 în 30.11.2021?

elion






Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

GIV

Quote from: GIV on November 24, 2021, 09:55:37 PM
deci, lotul 2 se deschide cu limita de 100 km/ora?

Quote from: GIV on November 24, 2021, 06:50:04 PM


detalii din filmarea  lui AlinC minutul 26:11

mai sunt si altele dar sunt acoperite

Quote from: elion on November 28, 2021, 04:02:26 PM




ta-dam!!  :o >:( :( :ohno: