News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mihaihedes

#27060
Relaxează-te @SUHOI .... relaxează-te. La fiecare filmare apar schimbări multe și în bine. Alea nu se fac dacă nu le face cineva. Eu zic sa avem răbdare că până în decembrie nu au cum sa nu dea în trafic Lotul 2. Lucru  confirmat membrii ai acestu-i forum care chiar știu ce vorbesc nu de Aktor sau de politicieni. Acuma dacă pățim ca și cu lotul 3 și 4 ...

alinuttt

Păi în filmare se vede un vehicul care trasează marcajele rezonatoare, se văd oameni care montează gardul, se văd finisoarele pentru asfaltare în poziție de acțiune la Teiuș, iar astea îs în linii mari lucrările care au rămas de făcut pentru deschidere parțială.

Fiți fără grijă, la cum arată șantierul nu au de ce să nu fie cu lotul pregătit de deschidere pe 15 noiembrie.

survola

Mai au foarte puțin și termină cu asfaltarea și la Teiuș, avem noroc de vreme bună în această perioadă.
Vine Adisan acum cu veștile bune  :D

horatiu.cosma

Azi au pus anrobatul și primul strat de asfalt peste hidroizolația podului peste CF de pe sensul Sebeș-Turda, au terminat binderul pe același sens stânga-dreapta podului, uzură în giratoriul din nod și pe una dintre bretele. În weekend continuă cu uzura pe autostradă (ultimele câteva sute de metri din zona podului peste CF) și pe bretelele nodului Teiuș, cu puțin noroc luni e gata asfaltul în zona asta, mai rămân 2 overpass-uri de asfaltat pentru zilele următoare.

dragos_on

Dacă până acum erau doar subțiri licăriri la capăt de tunel, cred că acum vad ... lumina de la far. In afara de filmările cu ridicarea structurilor metalice peste Mureș și Teiuș nu prea am fost impresionat până la filmarea asta. Hai că se poate ( deschidere 2021). Dacă mai e și UMB cu ceva km pe DX12 , cred că planul de la începutul anului va fi 👍. Pe A3 nu se pune problemă!

florin74

^^Ar fi bine sa termine pana luni, de marti pare ca se strica vremea, pana pe vineri sambata.

TibiV

#27066
Adisan este nepretuit!

Dar nu va apucati sa postati aiurea munca altuia, lasati omul sa posteze filmarea lui cand are chef si timp...
Si sa isi ia like-urile bine-meritate....

PS
Superbe imagini... Pacat ca de fapt ar fi trebuit sa le vedem in urma cu "cativa" ani....

Iar Catalin Drula, in ultimele interviuri in calitate de ministru, nu ar fi trebuit sa insiste ca "ST2 va fi gata anul acesta" - fals, in mod evident.
Ar fi fost suficient sa zica "ST2 va fi dat in circulatie/exploatare anul acesta". Probabil foarte adevarat...

PPS
Iar se simte vreunul frustrat?!...
Dislike-uri si atunci cand nu postez nimic?!?!....
Spor!!!  :lol: :lol: :lol:
(Va informez ca toate institutiile medicale au confirmat: Sosoaca nu are dreptate, vaccinarea ajuta...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

StefanCelMare

Nu știu cum sunt încă unii pe forum așa deprimați despre Aktor.
Și eu am fost, acum câțiva ani, dar acum nu văd motive de depresie.
Maxim 1 lună, e totul gata, evident mai puțin dealul buclucaș de la Oiejdea.
Ar fi bine 15 noiembrie, dar eu m-aș mulțumi și cu 1 decembrie, dată arhi-fezabila.
Lucrările hidro se pot face și după deschidere.
Apropo, lucrările hidro arată net mai bine decât bălțile de acum 4-5 ani, sau de când Aktor lipsea din șantier.
Chiar nu văd lipsa de griji față de aspectul lucrării. Are destule zone unde se apropie de normal.

ijwtsh

Nu spunea cineva ca nu mai sunt pe stoc parapeti si ca aceeasi problema o are si Strabag pe A3? Pana la urma s-au gasit, sau o sa se dea in circulatie cu anumite limitari de viteza lotul?

bacovia

Pana si eu am pus berea la rece.


Adisan

Nod rutier Alba Iulia Nord 29.10.2021



Zona Oiejdea 29.10.2021


MarianD

Penibil ca am ajuns sa ma uit aproape la fiecare galeata de pamant care o mai misca Pizzarotti sau Aktor.
Pe alte contracte din Romania (ca sa nu zic alte tari) aceste lucruri nici nu le observi. Insa sus-numitii au grija sa ne creasca tensiunea la fiecare lopatica de pamant, fiecare metru de asfalt, fiecare marcaj cu vospea sau orice alta operatiune minuscula care ar fi trebuit sa dureze un timp rezonabil de executie...

In tot acest timp, pe DN paralel se moare, se blastama, tinereti se spulbera (ca pleci dracu din Teius adolescent si ajungi la Alba octogenar) iar "companiile" astea doua ne delecteaza cu lucrarile lor "spectaculoase". Asa tara, asa firme!


TibiV

ST2 Alba Iulia Nord - Teius filmat astazi, 30 octombrie 2021, de Radu Ignat:



Imi place ideea (recenta) a lui Radu Ignat cu harta pe care apare avansul dronei pe traseu...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Morosanu

Pizza la Sebes, pasajul de la Calea Vacii l-au finalizat? S-au tot la "rosu" e.
Politica distruge tot ce atinge.