News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

florinalba

Luminita, e ditamai proiectorul.  :lol: :lol: :lol:

GeoRo

La minutul 4:20 din clipul de la Teius se lucreaza fix la zona inestetica despre care se discuta ieri. Cata promptitudine :))

dargauda

 Nod rutier Alba Iulia Nord 26.10.2021 , Autostrada A10 Sebeș-Turda

https://www.youtube.com/watch?v=aipggz9BwHY&ab_channel=Adisan

Multumim Adisan

Adisan

@GeoRo zona inestetica este pe cealalta parte a podului  :) parerea mea este ca nu au fost bine fixate cofrajele

GeoRo

Mea culpa. Multumesc pentru lamurire, Adisan, si mai ales pentru toate eforturile pe care le faci pentru a ne aduce vesti din santier  :gj:

dorum

@GeoRo... ce v-am zis io ca se tencuieste? :)

montaniardul

@dargauda mi se pare ciudata ingustarea benzii de urgenta exact unde incepe banda de decelerare/descarcare pentru nodul Alba Iulia Nord (pe sensul Alba - Teius)


stangabriel

Multumim de filmari.

Linia de marcaj din zona Oiejdea da speranta. Insa eu ma asteptam sa fie cu galben, fiind temporar ingustat.

Apropo de Nodul Alba Nord, imi aduc aminte paginile intregi de presupuneri si propuneri in legatura cu etapele constructiei. Mai este putin.

gicu

Nu e îngustat, se va circula pe benzile definitive, atat doar ca o banda pe sens. E bine că fac de acum marcaj definitiv.

paulmare

Adisan multumim ca ai coborat asa jos la Oiejdea,
pare ca mai au o singura carcasa, unde e foreza de sus, apoi grinda de coronament pe lungimea pereului de piatra sparta cu plasa metalica, sistemul de drenaj e in santier, si cam aia e tot sus pe deal, mai au dupa aia pamant armat jos langa platforma autostrazii unde au adaugat curba si dupa aia pot face calea de rulare - ar avea timp anul asta daca va fi vreme buna, daca nu o sa o faca la anul in aprilie cu spatiile de servicii - doar sa ii dea drumul


alexandra_andra

Observ ca de ceva timp in curtea proprietarilor casei din Sâncrai nu mai este nicio mașină parcata, nu mai este mișcare, doar un câine apare intr-o filmare. Gata? S-au mutat la reședința permanenta? Apropo, ei nu ar trebui sa-si mute gardul? Eu nu am inteles de ce au facut atata scandal, drumul oricum era acolo, treceau masini si inainte de a se face pasajul? Care e deranjul acum? Cu ce le-a schimbat viata constructia pasajului?

bacovia

In ziua in care se deschide traficul ma imbat.

ijwtsh

In ziua in care se deschide traficul imi fac drum pana la Alba Iulia (si apoi ma imbat). :lol: