News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ddfab

^ nu este turnat de foarte mult timp. poate asteapta sa ajunga betonul la parametrii optimi. zic si eu... poate stiu alti colegi mai multe.

SUHOI

Multumim @alinutt! :) Si foarte bine ca se lucreaza si la orele 18.00!!!!

ijwtsh

Asta nu e filmare veche? Si mai important, clipul nu e furat de la @Adisan?

alexV

Asfaltul a mers constant la Aktor in ultimele zile. Acum au asternut stratul doi acolo unde aveau gaura in zona cu expropriatul nemultumit, vor sa inchida si uzura luni, ca apoi sa atace zona Teius.

bbogdan8

Cateva poze pe fuga:

Sensul de la AB Nord :

Au terminat de asfaltat partea cu centura AB

Accesul din sens catre breteaua de intrare/iesire de pe A10


Sensul de la AB Sud :


La asfaltare a lucrat o firma locala si pare o lucrare ok. E insesizabila trecerea de la asflatul vechi la cel nou.

Gunoaiele care se vedeu cand intrai pe A10 pe la AB Sud au disparut in mare parte, insa ma bucur sa vad ca au lasat cateva acolo, de samanta  :zen:



Extra




alin2pas

În zona gropii de gunoi ar putea fi plantați arbori și arbuști, tot sunt prevăzute fonduri prin PNRR pentru împăduriri și ar ajuta la refacerea mai rapidă a zonei.

ddfab

^ dupa scoaterea deseurilor, trebuie adaugat un strat de pamant de minim 30 cm si inierbat. nu mai stiu daca sunt prevazuti si arbusti.

Adisan


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Duta C

Multumim ....mai e putin de tot!! :)

dorum

Cu Oiejdea 1+1 e sigura deschiderea!
Bravo!

alexmocian

No, arata bine dar mai este de lucru cel putin 2 luni bune. Asta numai la partea de rulare a autostrazii ca la celelalte mai sunt vre-o 6-7 luni. Sper sa nu se supere cititorii/urmaritorii pentru opinia realista.  :(

survola

#26952
Quote from: survola on October 01, 2021, 07:02:18 PM
Cum adică în același timp?
Pizza mai are de trasat niște linii pe asfalt și e cam gata. La Aktor mai sunt multe de pus la punct, de la un capăt la celălalt.
Hai că au trasat și liniile  :lol:

EugenRo

#26953
^In lipsa de evenimente electorale majore, ar putea sa se inaugureze inca o data tot A10 pe 1 Decembrie.  :lol: Un moment de mai multa vizibilitate politica. ;) ;)
P.S. Cu o banda la Oiejdea

cris_ct

#26954
Înainte cu câteva zile să o ia fâșia la vale am vrut să-l rog pe AlinC să faca un zoom la rigola de sus, se vedea că are o gaură. Am renunțat, "nu-s de meserie, poate mi se pare"  mi-am zis.
Acum am pozat tv-ul Rigola e lăsată și spartă câțiva metri mai jos: