News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

bacovia

#26700
BSC are bani de avocati. Merge treaba cu alunele.
https://ziarulunirea.ro/foto-un-barbat-din-alba-face-bani-frumosi-dupa-ce-a-mizat-pe-una-dintre-cele-mai-profitabile-si-rare-afaceri-in-agricultura-491362/

In plus, BSC vrea 100.000 euro despagubiri si daune morale.
http://portal.just.ro/107/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=10700000000114949&id_inst=107

Undeva, ceva, imi spune ca BSC vrea ca dosarele sa fie judecate de cineva anume. Exista si niste cereri de recuzare.

survola

De câte ori poate să piardă același proces?
Incredibil.

bacovia


Europiu

Să nu îmi fie cu supărare, dar ce legătură au discuțiile astea cu A10?  :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

cristi5

#26704
Daca blocheaza pasajul de la Sancrai poate intarzia ST2, eu asa inteleg.

Din pacate asta e legatura cu A10.

danutzu_1069

#26705
^^ ia ghici!

Foarte lamuritoare sinteza... Spaga si relațiile inca sunt la putere...
Aici nu o sa se rezolve prea curând...
Poate doar cand nu o sa se mai circule pe acel DJ. .. Adica Aktor o sa  faca la gata breteaua cealalta, umplutura intre pasaj si "tunel" cu tot cu asfalt.... Iar rampa sa ramana de izbeliste, si cine are o problema de circulatie pe pasaj, sa o rezolve cu contestatarul...

LE: Bai, da' arborele de alun nu are si el vreun daunator?

Ionut

^^ Da, exact, am lasat aici discutia (si nu am mutat-o pe thread-ul dedicat exproprierilor) pentru ca, din ce inteleg, exista o (mica) sansa ca sa se blocheze receptia si/sau deschiderea traficului. Iar asta, evident, e de interes pentru toata lumea, nu doar o discutie conexa despre exproprieri si idioti.

prd.marius

Nu cred... WTF.. iar amanari de deschideri/receptii?  :(

florinalba

#26708
Cred ca ar fi buna buna stirea asta in media centrala, ca exista o (mica) sansa ca sa se blocheze receptia si/sau deschiderea traficului. Poate "AUDI" si cine trebuie sa auda.  :lol: :lol: :lol:

StefanCelMare

Unde duc optimizările exagerate ale Aktor.
Pe cât de modern a fost proiectul la viaducte și poduri, pe atât de ciudat a fost pe partea de supratreceri.
Toate au fost aduse în unghi drept, cu niște câștiguri chestionabile.
Ar fi groaznic să se amâne deschiderea, sincer.
Mie mi se pare că are dreptate și omul de acolo, nu este vorba doar despre nivelul de trafic, ci și despre umbrire.
Țineți cont că acel pod este spre sud față de casă și e destul de înalt.
Asta se va traduce mai ales iarna, primăvara, toamna, în umbrirea mai de durată a casei.
Mai pui și panouri antifonice... ridici și mai mult umbra.
Dacă rămânea pe fostul aliniament al DJ, ieșea mai ușor Aktor aici.

ddfab

^ S-a spus de mai multe ori, pe acest topic. Acel DJ, este pe vechiul aliniament. Podul peste autostrada este usor deviat( ca sa fie perpendicular pe traseul autostrazii), dar rampele spre pod si apoi continuarea, este pe traseul vechiului DJ, in partea dinspre localitatea Sancrai. Spre Ciumbrud, este o deviere minima, dar nu a impactat prea mult. Tocmai pentru a pastra vechiul aliniament al drumului judetea, spre Sancrai a iesit acea curba, imediat dupa supratraversare.

bdragos1

#26711
Nu se poate folosi pasajul de la cimitir? sa se faca cumva drumul de legatura catre DJ?

voicul

Se vede aici vechiul drum si confirma ce a zis @ddfab.

raulbogdan23

#26713
^

Imaginile din link-ul dat de voicul de pe google maps sunt din iunie 2019. In iunie 2019 se poate vedea ca pasajul deja era inceput langa DJ, dar nici urma de casa. Imposibil ca la acel moment sa nu stii ca acolo vine un pasaj si autostrada.

Personal consider ca este strigator la cer sa mai ai pretentii cand se putea vedea ce se face acolo cu ochiul liber

LE: Am incurcat casele, nu dati cu parul.

linucsu

@raulbogdan  uita-te cu atentie, o sa vezi si casa, era construita.