Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pentium10

hai ca trece, bine ca acum a fost pe faza consultantul, si acum au utilaje si rezolve mult mai repede, decat sub trafic
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

TibiV

#26446
@endre.kemenes

Ai de la mine un dislike - desi meritai doua...

Motive:
1. Adisan este viu si activ pe forum. De ce nu ii dai sansa sa isi posteze singur propriile filmari? Nu te grabi, ca nu termina aktorasii ST2 luna asta...
2. Daca tot ai postat, de ce nu pui si descrierea filmarii, asa cum face Adisan cand isi posteaza propriile filmari?
Anuntul "Noua colectie de la Adisan" ma face sa ma intreb daca este vorba despre colectia haute-couture toamna-iarna sau pret-a-porter primavara-vara... (Daca am gresit scrierea, scuze... Sunt bota la moda.)

Pentru 2. inca poti sa faci corecturile necesare cu ajutorul functiei "Modify"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Multumim de imagini.

Este de apreciat ca la Alba Nord s-au plantat copacei pe dealul cu probleme.

La Oiejdea se lucreaza sustinut, vad ca se anunta o perioada uscata, deci pot lucra la sapaturi cat mai mult.

Este posibila o deschidere a traficului, dar cu limitare de viteza?


interesantul

Până nu gată la Sâncrai.. nu cred ca deschide traficului acest lot.
Și până nu se gată procesul cu propietarul casei respective iar nu pot face mai nimic.

Dosar de executi instrumentat de CNAIR, ast aprivind solutia tehnică, adjudecarea, ect.. un CNAIR putred pana in maduva oaselor
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

alexV

Mai sunt 31.000 tone de asfalt la Aktor, realizabil intr-o luna aprox. Aktor au o productie maxima de 1500t pe zi.

Retter planuiesc sa finalizeze partea de beton la pasajul Teius luna asta, ca de la 1 Oct sa inceapa cei cu hidroizolatia.

Oiejdea e in urma, se vede, au de facut 3 ziduri de pamant armat cu fatada din piatra sparta, si un zid din coloane forate, si sapatura intre ele. Ei inca bibilesc la primul zid de pamant. Dar cel putin half-profile se poate deschide acolo, nu e grav.

La pasajul Sancrai si accesul cu pricina nu  e problema pt darea in trafic. Cum a zis si Ciprian, se va adresa instantei pt valoarea despagubirii, iar Baxcom continua.

Ochii pe parapete, si pe metal in general, pe toate santierele, dar mai ales pe asta ca se vrea dat in trafic in 2 luni. Cerere mare de otel pe piata globala. Cred ca asta ii trage in jos si pe UMB la Craiova, ca fapt divers.

Adisan

#26450
Filmare completă de la Alba Iulia la Aiud 03.09.2021

https://www.youtube.com/watch?v=pb9_M7iaSmg&ab_channel=Adisan

Nod rutier Alba Iulia nord 03.09.2021

https://www.youtube.com/watch?v=zWeIgnjOQ4E&ab_channel=Adisan

hefaistos

Marcu poate sa-si facă bagajele și să-și ia bilete pentru București. Partea lui ( mutat pământul) se apropie vertiginos de final.
În rest, între una și patru luni. Depinde de prietenii nostri de la Aktor.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

AlinC


TibiV

La 24.40 se asterne binder sau stratul de uzura?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Eu zic ca este uzura... Finisoare in "baterie"...


TibiV

AlinC,
multumim!...

"Reamintim că alunecarea de teren de la Oiejdea, nu reprezintă un impediment pentru a nu se da în trafic acest segment de autostradă."

Vezi ca al doilea "nu" este "in plus"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

enderwiggin

Azi, la giratoriul de la Alba Iulia Nord, înainte de separarea benzii de intrare în AI, mașina din fața mea a intrat pe contrasens. Șoferul a citit eronat indicatoarele, probabil, sau cumva s-a crezut pe două benzi cu același sens. Așa că s-a trezit cu altă mașină în față, virând brusc dreapta înapoi pe banda corectă. Delăsarea ca delăsarea, dar acolo e ruletă rusească pentru cei fără experiență. Marcajele sunt absolut necesare!

Ionut

Se vede în sfârșit luminița la greci. Manolis a îngropat-o pe Ana la Oiejdea și a reușit să aștearnă ceva asfalt pe lot. Dar chiar și așa, mai devreme de final de noiembrie tot nu circulam.

AlinC