News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Cetatean

#25770
^ confirm. Cel putin pana la pod la Mureș este execrabila.
Nu îmi pot imagina ce au greșit de le-a ieșit uzura în halul asta. Probabil au turnat cu finisorul ala ceva piartra sparta sau ceva...

Europiu

Păi să-i "rezolve" la recepție.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Cetatean

Sunt curios ce rezultate a avut mașina aia de la Cestrin. Cred ca i-a întrebat softul pe aia,boss chiar suntem o autostrada :))

AkaManah

Asa este si pe autostrada spre Tg-Mures. Vibreaza masina de nu iti vine sa crezi si tot a fost receptionata.

alecu26

au fost probleme imediat dupa deschidere cu primele trambuline, care s-au tot agravat. E rusinos pentru un proiect care s-a facut asa incet.

O veste buna e ca pe bretelele Deva e cam totul gata. In afara de 2...3 casiuri si 2...3 panouri de parapet se poate deschide. Probabil saptamana asta.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

csebi24

Pe podul CF de la Alba Iulia N sunt deja galme in zona devierii destul de evidente, oare stiti ce o sa faca acolo? Ma refer pe portiunea unde se circula pe un singur fir ambele directii. Directia cu galme este Sebes->Teius.

florinalba

^
Probabil, ras strat uzura si turnat din nou. Depinde de cat de profunde sunt.

calino

#25777






Multumim Radu Ignat!

bacovia

La vara e gata ST2 (2022)!  :lol:


elphax

daca au venit (din nou) cei de la Elis inseamna ca e graba mare sa termine

Xander

#25781
Stie cineva care va fi solutia temporara pt breteaua Alba Iulia Nord - Teius, pana la deschiderea L2?
Va fi folosita pentru "incarcarea" pe autostrada astfel incat sa nu se intersecteze prea mult fluxurile principale in sensul giratoriu?
Daca s-a mai discutat, o sa sterg postarea. Mersi



Powered by API/PUM imgur uploader

bdragos1

@florin74 ne mai aduci ceva vesti legate de echipa de asfaltatori de pe lotul 2?

hvm

^^
ar fi cea mai curata solutie, chiar daca pentru tiruri ar fi destul de greu de intors, insa mult mi bine decat la giratoriul dinspre Alba. Asfaltul se va strica destul de puternic acolo in zona si probabil vor trebui reparatii dupa deschiderea LD2. Mai ales daca aceasta  va intarzia dupa Nov 2021 (promisiunea facuta de @cutter).

Sper totusi ca aceasta va fi solutia aleasa... cu intoarcere din bretea.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Morosanu

Nu cred ca va fi asa ceva, nu are niciun rost. Intrarile si iesirile sunt cele definitive, ca si acum..
Politica distruge tot ce atinge.