News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

tudor

In maxim 4 ani de zile, dupa 3 accidente serioase pe bretele o sa se faca precum a vrut Pizzaroti: o singura banda pe bretele.

AlinC


voicul

Parca iti mai creste inima cand vezi ca sunt pe ultima suta de m la Sebes.
Iti creste nu ca termina (care ar fi motivul logic) ci ca scapam de ei.

Daca era Straco pe acest lot, era de apreciat ca se chinuie sa termine desi firma e terminata.
Dar asa cu Pizza ... este bataie de joc si lucru la misto cu calitate indoielnica!

Si ei vor sa faca tunel pe PISI?
Daca castiga acolo e clara situatia lotului respectiv :rip:

Teo

Ca niciodata, desfasurare de forte pe lotul 2. Se lucra in special la Oiejdea si la Teius.

ivladbogdan

Ar face bine sa o tina naibii tot asa ca deja jumatate din vara s-a dus, acus e septembrie si o baga pe aia cu "conditiile meteo".
Asa ca idee, alaltaieri seara in jur de 18:30-19 Strabag lucra la Ungheni. Astia de ce nu pot? Mai ales ca sunt atat de intarziati...

FMFM

#25760
La minutul 14:30 din filmarea lui Alin cu testele de sarcina la supratraversari se vede pe vârfului unui stâlp LEA un panou solar mic, este montata și acolo camera timelapse?

Ionut

Mă luminează și pe mine cineva de ce nu deschid complet nodul Alba Nord în viitorul foarte apropiat?

NewBest

^ La Alba Nord au demolat asfaltul vechi de pe sensul Sebes-Turda (era pus temporar pentru deviere). Probabil mai dureaza o luna in ritmul pizza pana repara acolo...
De m-ar lamuri cineva pe mine de ce nu se apuca de sensul giratoriu de la intrarea in oras... Pe 18 mai am postat ca erau niste topografi pe teren care faceau masuratori si semne. De atunci, nu s-a mai miscat nimic. S-au sters semnele ce le-au facut si au crescut panselute pe breteaua demolata :(

tudor

Stie cineva sa spuna de ce au demolat Pizza breteaua acum un an ( sau sunt doi?) dat fiind ca intre timp n-au lucrat nimic la giratoriu?
Doar asa "pentru ca pot"?

Dominik

You're in Steelers Country

Daniel_I

#25765
Bretea din nodul Sebes A1 dinspre sibiu - A10 are si uzura

rosturile de dilatare, 95% finalizate pe tot viaductul,


joints type ISOSISM SFX

Pila cu fundare directa care deoacamdata sta in apa raului Sebes

On The Road

Daniel_I

#25766
Duminică dimineață continuau marcarea autostrăzii lângă spațiile de servicii de lângă Oarda. De data asta pun marcaje rezonante :). La parcări au început timid să lucreze la terasamente pe ambele sensuri.
On The Road

stangabriel

Multumim de informatii.

Observ ca Micul Lac din Nodul Sebes este amenajat cu pietre, o sa ramana asa.
Rigolele ce se fac acum sunt mai mari, mai late decat cele facute in perioada trecuta. Noile bazine de stocare a apei pluviale sunt deja pline. O sa fie o problema pe termen lung.

Apropo de Raul Sebes, trebuie refacuta albia la final dupa ce scot si podul provizoriu, imi imaginez.

rebel

#25768
^^Ajunsesera langa podul de la Mures la 11.45 .. se circula pe banda de urgenta cu limitare de viteza la 60 de la parcare..
si in nodul Sebes erau la taiat de iarba pe iesirea spre sebes/sibiu..

StefanCelMare

A fost un prieten până la mare. Zice că A10 lot 1 e rușinos pentru un lot nou ca planeitate. Părerile astea le vom tot auzi. Eu respectând viteza de 100 la oră, nu am sesizat să fie așa grav, dar se pare că la 130+ e cam nasol. Pizza să "trăiască".