News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.



voicul

Cred ca si daca ar deschide Aktor magazin de carne la discount nu ar reusi sa vanda zilnic cat primeste de la cei care stau pe DN1.
Coloana creste si inca nu sunt concedii.

vladioan_bv

deci mai au de pus stratul 2 de asfalt pana la teius pe directia aiud iar apoi vor incepe cu uzura? (apoi parapeti mediani, marcaje si gard de siguranta) ?  fara oiejdea..
eu tot nu inteleg de ce au intarziat atat de mult cu betonarea pasajului peste cf din nodul teius...

paulmare

^ probabil la capetele pasajului mai sunt inca rezemele de la montaj, capetele grinzilor metalice vor sta doar pe culee cand vor avea destula umplutura in partea din spate, acolo mai e inca de carat si de compactat, pacat ca nu avem acces la proiectul de montaj - ma rog eu asa cred, doar imi dau cu parerea
Parapetii metalici, pe A3 au adus din grecia echipe si utilaje a mers relativ repede
Oiejdea e bottleneckul   

florin74

Din 5 iulie este programata uzura. O sa aiba ajutoare...Ceva statie de asfalt de la Gilau.
La Teius nu pot termina betonarea pana nu sunt cele 2 cutii umplute. Si aici cica o sa se bage schimb de noapte (la cutii).



danutzu_1069

As fi tentat sa zic ca vopsesc cu verde taluzurile.... :lol: :lol:
Asta daca nu as cunoaste tehnologia Hydroseeding.... Adica seminte de iarba amestecate cu apa si ingrasaminte si care se "pulverizeaza" usor pe suprafete intinse...  :-[

AlinC


AlinC


FMFM

Nu pot sa nu observ marcajele de pe DN sau mai bine zis starea lor.
E inacceptabil ca in 6 luni de trafic acele marcaje sa fie în halul ala...
Vor fi refacute de către pizzari sau rămâne în sarcina Cnair?


ciprebbe

Marcajele erau temporare si vor fi refacute de constructor, chiar si pe A.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MihaiS75

Teoretic nu ar putea cădea in sarcina CNAIR din moment ce constructorul desfășoară lucrările peste acele marcaje in acel moment.