Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

hefaistos

^E absolut corect ce spui, dar dacă te uiți pe o filmare de acum 6 saptamani o sa vezi progresul semnificativ pe zona Sibiu (viaductul principal era doar pe jumătate betonat de exemplu și restul nici nu era armat în totalitate) în timp ce pe zona spre Deva era deja asfalt și existau ceva parapeti montati. De atunci pare ca trag sa egalizeze stadiul lucrarii. Ma rog ce o fi în calul pizzerilor... nu știu nici chiar ei.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

elphax

danutzu - posibil sa fi ratat niste mesaje, sper sa fie cum zici tu, nu cum cred eu ! si eu ma duc des pe acolo si as vrea sa scap de nodul ala nenorocit !

dragos76

O bilă albă e că încep să curețe și rigolele care se colmataseră deja, de pe capătul bretelei Turda-Sibiu :).

julz

#25578
DRULA: Aici va fi o finalizare a nodului în două etape. În prima fază, pe 15 iulie, vor fi terminate bretelele dinspre Deva, iar la final de iulie cele dinspre Sibiu.
Nici prea prea nici foarte foarte

https://www.facebook.com/catalindrulausr/posts/2525640787581668
🇷🇴 Sapa le vindeca pe toate

Ionut

Da, asta DACA Pizzarotti livreaza ce au promis. Nu zic ca e imposibil, zic doar ca eu nu mai cred nimic din promisiunile italienilor. Cuvantul lor este ZERO pentru mine. (PS: pacat ca si Catalin pica in plasa asta, promitand el ceea ce de fapt promite antreprenorul.)

voicul

Pe 15 iulie?   >:(
Cred ca traseaza marcajele cu limba, altfel nu imi explic ce poate dura atat.  :gaah:
@Ionut nici in 15 nu are incredere. :((

Poate invatam ceva din lectiile astea de agonie!


florin74

#25582
27 octombrie data asumata deschidere ST2. De luni/marti isi propun sa inceapa la Oiejdea, solutia a fost definitivata.
Sunt la 91% stadiu fizic...
Asfalt mai au 107.000 tone... din care 70.000 tone aferent direct corpului autostrazii, restul supratraversari, nod Teius, parcari si zona CIC.
Umpluturi mai au 250.000 mc3, Stabilizat vreo 30.000 tone.


florin74


dr4qul4

sa inteleg ca se muta axul drumului cu 10-15m?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

florin74

#25586
Da, pe o distanta foarte scurta. Nu afecteaza viteza. Va fi un S foarte slab acolo..Asta e solutia sa se incadreze in coridorul de expropiere. Umplutura aia de la baza primului rand de piloti forati a influentat mutarea usoara a axului pe zona respectiva

TibiV

Astia nu sunt greci adevarati...

Vor sa acopere complet coloanele corintice/ionice/dorelistice... Pardon... dorice...

Si atunci unde-i frumusetea?!?!...
  O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Deci vor ajunge cam la drumul tehnologic actual?

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)