News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

florin74

Update la ora 09.30 Porr lucra pe tot tronsonul (cam multe utilaje trase pe dreapta pt reparatii) TS lucrează dincolo de supratraversarea Dn spre Aiud. Pe bucatica de acolo pana la Decea 2 autobuze de detinuti lucrau la descărcări ( in gropile de lângă Decea). Si noutate. Euroconstruct au început săpăturile pt descărcări. Dinspre Alba spre Teius. Alte stiri dupa amiaza. :D

danutzu_1069

Nu e neaparat sa fie la reparatii. Pot sa fie la revizii planificate. (la nr de ore)

florin74

#2522
Erau trase la marginea santierului nu in parcare. Oricum PORR lucrează ca turbatii. Tot santierul viermuia de utilaje, praf cat cuprinde(deja bagasera pe traseu masini care stropeau drumul). Mai putin in zona nodului, unde se lucra la cofrari in 2 -3 puncte si începuseră sa excaveze breteaua de iesire spre sebes de pe A3.Din cate am observat aduc material pentru umpluturi din ce excaveaza in dealul de la Turda, si se apropie încet încet de nod cu terasamentele. Daca o tin tot asa si au noroc si de vreme buna, poate avem o surpriza placuta de 1 decembrie. Impresionant oricum ritmul de lucru si mobilizarea Hidroconstructia, care asigura cea mai mare parte a utilajelor
In alta ordine de idei, din ce in ce mai multe masini si utilaje de la Euroconstruct in zona organizării de santier. ( la iesire din Teius spre Aiud, la capătul liniei drepte, pe dreapta, fata in fata cu fabrica Simmerock).

Ionut

1 decembrie? :o Poate fi si mai tarziu, orice data anul asta ar fi ceva de vis.
Inseamna ca intr-adevar te-au impresionat. :)

gdo

Confirm si eu cele spue de florin74. Euroconstruct a inceput sapaturile si munceste intens in zona organizarii de santier.. nu e zi in care sa nu mai aduca utilaje. Cred ca se vor apuca serios si cei de la Euroconstruct de treaba. Asteptam sa vedem forfota si pe lotul 1...

gdo

Azi toata ziua EUROCONSTRUCT a adus la piese pentru statia de betoane

Danny550394


Danny550394


Danny550394


danutzu_1069

! Se pregateste ridicare de grinzi !
Devine tot mai interesant :)

Ionut

#2530
Interesanta solutia asta cu imbinarea grinzilor.
Ce deschidere e aici? E sanatoasa, nu gluma.



Multumim de poze! Arata foarte bine zona, va fi spectaculos acel viaduct.

Atila60

Vreau sa le multumesc si eu tuturor forumistilor pentru poze,sunt superbe.Binenteles si pentru efortul depus ca ne mai rezervam timp ptr astea.O zi buna tuturor si cat mai multe poze.

gdo

Ca tot pomenea cineva de muntii uriase de materiale  a celor de la Florea (si in poza nu am reusit sa cuprind tot)

gdo

Si mai jos cateva imagini de azi de pe lotul 1 unde se pare ca in zona Drambar este putina activitate:














horatiu.cosma

Quote from: Danny550394 on April 24, 2015, 07:59:35 PM

Am o nelamurire. Daca asta e tot viaductul, de ce nu au facut un podet mai mare, gen cum face UMB-ul pe Gilau-Nadasel la km 0.