News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ddfab

^ no vezi... :) si eu ma necajeam atata... deci trebuie sa decoloram bilele... :D
oare se va tine cont de planul Primariei Alba de a racorda in acest giratoriu un viitor drum( centura nordica, cea care se doreste sa lege DN74)?
poate se gaseste si o plansa...
merci.

AlinC


AlinC


SILVIUFG

La Nodul Sebes e cam gata anul 2020. Cu un pic mai multa mobilizare punctuala chiar si in decembrie ar fi putut da in circulatie macar un sens spre sau dinspre Deva. Si spun din nou... Cand ar fi montat restul grinzilor aveau mai putin trafic pe acolo. Asta este... Vedem ce va fi la anul.

survola

Circulația la Alba Nord va rămâne pe DN (pe supratraversarea autostrăzii), cu întoarcere spre A10 - direcția Sebeș prin giratoriul vechi, iar dinspre Sebeș (A10) spre Turda pe ,,breteaua" Toskana?

danutzu_1069

#23735
E noaptea mintii ce se intampla cu circulatia la Alba Nord.....
A inteles cineva ce cauta politistii aia in giratoriu??? (in afara de a incurca circulatia..)

Iar ala cu betoniera care a oprit sa descarce o lopata de beton dincolo de giratoriul din nord... a pus capac la tot.... :o :o

Cel mai probabil o sa asfalteze maine sau poimaine... dupa care traficul va reveni integral pe vechiul amplasament....

marinul

Quote from: florinalba on December 04, 2020, 02:51:13 PM
eu vad lucrurile asa dupa terminare supratraversare:


a prezentat un coleg cu multe pagini in urma care ar fi varianta cea mai buna dupa finalizarea supratraversarii

Teo

Ieri am trecut si eu prin ambele noduri. Pot spune ca e destula de mare confuzie intre soferi. Si pe mine m-a surprins putin actuala configuratie provizorie a nodurilor. Trebuie circulat atent si cu rabdare deoarece multi gresesc drumul si fac manevre bruste si se cam creaza ambuteiaje.

dorum

pai s-a vazut si pe filmarea anterioara a lui Alin asta... 2 cazuri in 15 min, printre care un TIR :) :)

yetiman

 :lol: Cred ca ati ratat cu totii primele secunde din filmare, in care se vede (cam de departe, ce-i drept), 3 vehicole care fac virajul. E un SUV rosu cu plafon negru si 2 dube de marfa, albe cu prelata rosie...
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

dorum

gata... le-am vazut si pe astea :) ai mai e o duba alba, tot asa la inceputul filmarii de azi... deci se practica, nu e ok :(

danutzu_1069

Pai si ce treaba are virajul la stanga pe bretea cu politistii din giratoriu???
Astia de la circulație ar fi trebuit sa ii oblige pe  cei de la cnair sa puna semne de orientare mari si clare!
Dar ce zic eu... @vancouver stie si tot explica....

Marius

Salut, am trecut astazi pe la Alba Iulia si am facut un filmulet cu intrarea si iesirea din oras, la Alba Nord. La dus era ora 10:00, la intoarcere a fost 14:15.
Pana la minutul 4:45 unde cel din fata mea face stanga  :lol: direct pe breteaua spre Sebes, e intrarea in oras. Mai departe clipul continua cu intoarcerea catre Blaj, peste podul ruginit si prin "sicana".

Am trecut cu 55 kmh peste pod si prin sicana. Nu sunt probleme deosebite, dar daca nu esti atent si mergi drept, se poate sa dai in cel care vrea sa faca stanga catre Toskana.


florinalba

^
Nu tu semn, linia continua stearsa, nu a gresit prea tare nenea Omu.  :lol: :lol: :lol: :lol:

Fred

Sicana a doua pare total gratuita, nu are nici un rost. Nu era nevoie decat de 1 metru de asfalt.