News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

florinalba

#23460
^
cititi prima data mai bine ce a scris elion la poza aia. respectiv:  ""Pentru a definitiva sensul giratoriu (partea galbenă), nu exclud o deviere de genul"" Nu a zis nimeni ca va fi definitiva.

horatiu.cosma

^^
Cred că Tavi se referă la faptul că lățimea sectorului asfaltat în dreapta rampei DN este îngustă, permițând doar o bandă de circulație pe care el o vede ca sens unic. Eu zic că e suficientă, din 3 case nu generezi atâta trafic încât să se întâlnească la un moment dat 2 mașini din sens opus.

voicul

Adica sa se intre la Toskana trebuie sa faci 180 de grade? E loc acolo pentru o masina mica, dar un microbuz?

Sa vedem, dar momentan mie mi s-a parut ca e o singura banda de 3.25 sau 3.5m pe langa pasaj. Sa intorci 180 de pe alti 3.25 de pe DN1 ... nu prea pare dintr-o miscare.

horatiu.cosma

E loc berechet să întorci acolo o mașină mică. Dacă vrei să intri cu ceva mai lung, fie te bazezi pe colegii din trafic să te aștepte până faci 2 manevre, fie intri cu spatele.


ddfab

^ poate ii lasa sa faca stanga, pe directia Turda-Alba, dupa ce trec de giratoriu. nu stiu ce sa zic, ceva trebuie sa fie acolo, fiindca cei de la Toskana au si masini mai mari cu care transporta plante voluminoase, copaci si i-am mai vazut si cu remorci dupa diferite camioane sau camionete.

Tavi

#23465
Mulțumesc tuturor de explicații!

Înțeleg că doar dinspre Alba se poate intra în acea locație iar sensul este dublu. Eu, așa cum spunea și Horațiu, în vedeam unic. Dar da, dacă se poate frâna decent fiind cumva după coborâre de pe pod și cu semnalizare corespunzătoare din timp, atunci cred că se poate intra fără probleme.

Sigur acolo nu intră doar localnici ci și furnizori de servicii (cablu TV electricitate etc) dar si autorități (salvare poliție - bine aceștia au și girofar și semnale acustice) sau clienți pentru diferitele companii ce au activitate acolo dar nu cred că o să fie probleme.

zuma80

Pentru A6!

danutzu_1069

#23467
Eu astea le-am zis cu ceva postari in urma.... Probabil va fi linie intrerupta ca sa se poate face stanga venind dinspre giratoriu. De fapt marcaj dublu, linie continua si linie intrerupta pe sensul dinapre Teius

cicotan

Cea mai bună informaţie e cea de la sursă: opriţi la Toskana, bateţi la uşă şi întrebaţi-i, ei siguri ştiu cum va fi  :)

alexandru.petcovici

#23469
Montare antretoaze pasaj peste CF Teiuș

dr4qul4

Prea multe discutii pentru nimic. O masina mica poate intra acolo fara probleme. Iar un camion...este condus de un sofer profesionist. Se descurca ei in situatii mult mai grele. Pot lejer sa intre cu spatele acolo.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

gothicus

#23471
Sensul dinspre Alba Iulia- Turda au de gand sa-l deschida doar odata cu ST 2 ? Iti da fiori iesirea aia de pe A10 in DN 1... acolo nu se termina prea bine cu traficul temporar.  :(
Siebenburgen, schones Land!

work

Nod Sebeș 









Powered by API/PUM imgur uploader
Făcute în jurul orei 11:40.
Nu am văzut deloc activitate până la Alba Iulia.