News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

pentium10

Este doar in singur indicator PREA tarziu pentru autostrada, si se vede in filmare cati care vor spre Cluj s-au incardrat gresit.

Trebuie cateva indicatoare Cluj si Sebes inainte cu 100m si 200m.
Provizoriu si pe suprafata carosabila CJ si SB.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

oldtimercraiova

Observ ca nu se lucreaza pe Lotul 1 !  :o

Iar pauza de cateva luni?  :((

ciprebbe

Unde observi tu asta? Tocmai ce a venit AlinC cu update si se vede activitatea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florinalba

#23238
 @naivu ca sa incheiem disutia , eu raman la parerea mea si nu cred ca se va deschide  supratraversarea pe un singur sens. Sa zicem mersi daca mai lasa circulatia pe doua sensuri la breteaua A10 dinspre Teius, ca daca nu, atunci sa vezi distractie.  :D :D :D :D

horatiu.cosma


florinalba

Filmari lot 1 complet,de aseara, gasite pe youtube.


SILVIUFG

Inca o data spun si imi mentin parerea, la giratoriul dinspre Teius nu prea mai este activitate. Ciprebbe spunea ca e ok si ca e inaltat terasamentul. Asa o fi dar m-am uitat la ultima filmare a lui Alin si ochiul meu de diletant nu vede diferente. Nici pe filmarea aceasta nu se vad utilaje in actiune, nici pe cea din 2 dec. Poate asa e proiectul. Nu ar fi rau daca ar grabi deschiderea pasajului peste DN , asa ar fi eliminata si intersectia aceea de trafic unde se pare ca se circula la mica intelegere: ,,unul de pe autostrada, unul de pe DN dinspre Alba".

dorum

lasati-i sa-si traga sufletul 2 zile...

horatiu.cosma

Oamenii aia au muncit ultimele zeci de zile continuu, cu mâinile pe fier la -5 grade, haideți să ne liniștim puțin.

SILVIUFG

Ok! Asa sa fie. Nu era rau daca in intelegerea electorala dintre Pizzaroti si MT/CNAIR etc.... erau incluse si pasajul peste DN si bretele spre/dinspre Deva de la Sebes. Le faceau si pe astea si apoi stateau dupa Aktor. Ma gandesc doar ca e inceput de decembrie nu aprilie, iar vremea nu va fi de acum incolo un aliat. Despre Pizzaroti.... si-au tras sufletul 6 ani. Gata!! Avem rabdare!!  :D

mariansb

La ora 16 am plecat din centrul orașului Alba Iulia spre Sibiu. Am ieșit în centură, era cam pustie și apoi am urcat pe A10 la Alba Sud.La giratoriul de acolo era deschis complet și câțiva muncitori se retrageau.
La Sebeș Nord am prins coloana de vreo 300 m , veneau multi și dinspre Lancram și dinspre Deva.
La pasajele spre dinspre Deva de la Sebeș Nord era activitate puțină.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

nicolaem

corect. eu chiar sper ca au cateva zile libere binemeritate.
ei (muncitorii) nu au nici o vina ca 5 ani de zile si pizza si guvernul si-au batut joc de proiect.

Nimeni nu credea ca anul asta vom circula pe ST1, asa ca felicitari celor care au muncit ( in frig sau la birou, fie ei angajati pizza sau CNAIR). E drept ca s-a inceput greoi (santaj pizza? plata claim A3 ??? ) pt ca altfel nu se ajungea aici.

Pizza si-a asumat termenul de 30 noiembrie inca din aprilie daca va amintiti, asa ca ce ne miram acum ca un guvern in prag de alegeri pune presiune pe un constructor sa isi repecte angajamentul?

https://www.economica.net/autostrada-sebe-turda-pizzarotti-aproape-a-dublat-personalul-pe-lotul-1-la-350-de-muncitori-video_184526.html

De data asta CNAIR (si ma refer strict la noul management) a rezolvat problemele existente si platile au fost facute la timp. Asa ca intrebarea corecta e de ce pizza nu a terminat in noiembrie cum a promis, si de ce a fost nevoie de graba asta pe final?

vladioan_bv

Pt ca nu stiu ce funcționar si a luat concediu si nu a semnat pentru plata  unor sume de bani

naivu

#23248
Daca le plateau claim-ul pe A3 din august-septembrie se termina si pana pe 30noiembrie si fara hei-rup!
Sper ca seful functionarei alea sa-i aduca aminte zilnic ca niste mii de oameni au lucrat niste zeci de zile pe repede inainte ca sa-i acopere indolența; nu de alta, dar altfel tipa probabil o sa creada ca merita primă de Craciun!

nicolaem

daca e asa atunci asta e santaj, si graba de final e vina 100% a constructorului.
Nu poti conditiona munca la un proiect distinct cu un claim de pe altul.