News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Kimi

^si dupa ce termina bretelele spre Deva care sa reduca traficul din nod.

mircea

@vancouver: corect. Noaptea și cu traficul deviat prin Vințu.

yetiman

@vancouver - credeam ca se subintelege din postarea mea ca si traversarea cu lansatorul se face fara trafic.  :D
La urma urmei, tot de "montare" tine...  :lol:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

carutasul

sau le cară dincolo și le montează Deme. Secțiunea peste DN oricum trebuie făcută fără trafic, deci merge și cu lansatorul, dar la următoarele secțiuni n-ar mai avea rost să întrerupă traficul. Mă gândeam dacă nu ar merge să le lanseze din partea cealaltă, dar nu prea e loc... Nu știu cât durează translatarea efectivă peste șosea, ca să oprească traficul doar în acel moment...

pasa_andrei

Foarte posibil ca lansatoul sa -si termine treaba dupa ce le monteaza grinzile  pe urmatoarea deschidere si dupa sa vina DEME sa le monteze peste DN1 si pe restul, dar acum sa vedem daca Pizza vrea sa mai plateasca inca o factura catre DEME pentru 1-2 zile.

carutasul

peste DN1 oricum trebuie oprit traficul, fie că e lansator sau macara. Deci eu aș face-o cu lansatorul dacă aș fi "șăf" :) Dincolo de DN1, macaraua nu mai implică oprirea traficului, doar acolo aș apela la Deme. Dar evident, nu știu cât durează, cât trebuie oprit traficul, ce a zis poliția, cât costă  etc deci părerea mea e doar o părere...

AlinC


AlinC

ST1, Lancram-Oarda, marcaje, garduri de protectie:


AlinC

ST1 - primele marcaje la Oarda:


AlinC

ST1, Alba Iulia Sud + giratoriul din centura:


mihaihedes

Cred că ultimele două luni sunt dovada clară că Pizza poate dar nu a vrut. Bineînțeles că au fost motive dar dacă  debloca CNAIR situația în primăvara cred că deja circulam  pe tot lotul 1. Nu știu cine e doamna Ioniță  dar sigur nu e din aceeași "specie" cu domnul Ioniță sper sa mai rămână măcar o vreme acolo unde este să mai vedem umpic de avans la infrastructură în următorii ani.

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


TibiV

Mamaaaa, ce era sa-i pocnesti in cap...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

zuma80

De ani de zile a fost vizibil ca nu s-a vrut. Ce se vede acum nu pare un efect al unei pozitii de fortra, si sper ca nu este.
Pentru A6!

TibiV

La modul serios:

O luna.
Cu o singura luna mai devreme daca ar fi inceput heirup-ul asta...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)