News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

#22650
^^^
Da, am fost eu prea optimist cu derogare de 2 zile, au zis să ne arată că pot și de o zi  :lol:.

L.E. Cred că m-am prins ce face Pizza. Ei se tot plângeau că nu mai au lucrări în România și că ar vrea să continue. Ei bine, fușeresc acum ca să mai aibă ocazia să rămână 2-3 ani pe proiectul ăsta, fiindcă toate reparațiile vor fi cât o nouă lucrare serioasă  :D.

zuma80

Da, semnalizarea din giratoriul de la Sebes este lacunara. Pastreaza sensul (Bucuresti) prin Sebes pe DN1, si mic sub el este senul de A1 pentru urmatoarea iesire. Cred ca de doua ori am gresi traseul si a trebuit sa intorc mai jos in Sebes.
Pentru A6!

AlinC

ST1, marcaje + lucrari la rosturi:


RaduLuc

Dacă nu se grăbeau așa ..... nu respectau 3 Decembrie așa ca au scurtat la maxim.....sa speram ca nu vor fi consecințe grave .....

hefaistos

La nici 24 de ore de la turnarea balastului stabilizat... si pe temperaturile astea.
Noroc ca e o portiune scurta de doar 200 de metri.
Ar trebui sa facem o lista cu lucrari posibil fortate si sa vedem efectele peste 2-3 ani.
Eu as trece aici si hidroizolatia la pasajul peste calea ferata Alba Nord unde, pe portiunea sudica, s-a inceput lucrarea cand inca ploua. Restul lucrarii e ok din punctul de vedere al conditiilor atmosferice.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

trifuhoria

Se toarnă partea superioară a pilei lipsa de lângă DN.
Interesant e ca avem al 5-le-a subcontractant: Porr!

dorum

daca nu vine si UMB, n-are nici un farmec :) :)

horatiu.cosma

Mai lipsește Aktor și Straco să termine și bretelele lungi la Sebeș anul ăsta  :lol:.

Va trebui cineva la un moment dat să schimbe normativul referitor la inscripțiile pe indicatoare. Poate că într-o lume teoretică plină de roboți face sens București, Nădlac, Sibiu, Sebeș, însă în lumea reală aș prefera să văd București, Sibiu, Timișoara, Deva. La fel și pe celălalt, în loc de Borș, Cluj, Turda, C.Turzii eventual Cluj, Oradea, Turda, Tg. Mureș.

bacovia

Chiar, actorii ce-nvart? Pe ST2 cum sta treaba?

survola


zuma80

DEME a ramas blocat la Teius. De cand au ridicat grinzile de la supratraversarea DN14B au ramas acolo   O:-)
Pentru A6!

florin74

Imediat urmeaza sa ridice grinzile metalice de la supratraversarea CF... Am inteles ca in jur de 5-6 decembrie
Se misca si Aktor, mai au cateva sute de metri si termina cu primul strat de asfalt pe tot lotul

voicul

Da ASTALDI ... unde e ASTALDI?  :lol:

La AB N de ce i-au pamant de langa deal si nu din deal (partea spre A1), ca el e cel care ar putea sa alunece, cum a si facut de altfel?

pbh

S-au adunat premiantii si ajuta repetentul clasei sa treaca anul :)
De fapt se dovedescte ca "banii vorbesc". Cand pui pe tejghea teancul de bani toti vin sa se "infrupte" din el. prieteni sau concurenta. Iar acum Pizza a primit teancul de bani restanti si este pe post de dirijor care are in final si orchestra - nu un septet ca pana acum, cei 7 mesteri mari, calfe si zidari plimbati de colo dincolo.

paulmare

sa ne luam popcorn, si sa vedem in 2-3 ani ce probleme apar, o sa cautam filmarile lui alinc si o sa stim ca e de la heirupismul asta
Si la lotul lui aktor, ar fi interesant ce au mai miscat, mira-m-as sa mai gaseasca ceva forta de munca si utilaje in zona
Money talks
Oricum bine ca au subcontractat atat chiar si pe repede inainte, la sfarsitul anului probabil ca pizzarotti-mama le va trimite o factura cu "chirie lansator grinzi" si ii lasa in conturile goale