News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

florinalba

Asta e o veste buna, zic eu, inca 3 zile de ragaz pentru terminarea lucrarilor.

pasa_andrei

Ma bucur ca au amanat si asa poate o sa termine si pasajul peste DN1. Ce o sa faca cu atatea inaugurari? Si aici si pe A7 si pe A3.

btw : Topicul de A7 este cam gol. Acolo oare nu te trec de aceste linii rosii, derogari and stuff? se face totul ca la carte?  Intreb si eu .

carutasul

da... pe de altă parte simbolic vorbind, una era să deschizi de Ziua Națională, alta "de alegeri" :)  De aia nu sunt eu politician, că eu aș fi amânat-o după alegeri, de rușine :)

TibiV

@pasa_andrei,

uita-te pe meteoromania.ro.

In urma cu 25 de minute (la ora 13, astazi, 25 noiembrie 2020) erau 6 grade Celesius la Bacau, 1 grad la Alba Iulia.

Aparent, 5 grade nu prea conteaza, dar....
Diferenta dintre 18 si 23 de grade este insignifianta.
Diferenta intre 1 grad si 6 grade este extrem de importanta in contextul discutiilor purtate aici...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Și mai e o diferență. UMB a cumpărat niște scule cu care încălzește stratul suport și asfaltul înainte de turnare, Pizza nu prea.

panzer

Pai "unii" au tinut-o blocata. "Ceilalti" au venit si au deblocat-o. Cine ar fi corect sa o inaugureze?

In plus nimeni nu mai spune ca Pizza au fost blocati in Voluntari tot de unul de la "unii", dintre cei mai rai., desi se da independent. De platit se plateste in Adreal.

E valabila si viceversa, pentru finalizarea unui proiect in Ardeal, se accepta ingroparea altuia la Bucuresti. Un ochi plange altul rade.

Pe de alta parte, desi inteleg frustrarea, sunt prea multe pasiuni pe acest topic. Cool down a little.

Acum cativa ani, in Bucuresti, Strabag asfalta de zor intre Craciun si Anul Nou, pe lapovita. Cred ca era un an de crestere si le ramsesera bani de spalat. Toti am sarit de fundulete in sus ca n-o sa tina, ca se va spala la primavara. Si e binemerci asfaltul la locul lui.

carutasul

pai Panzer, ai dreptate, dar cei interesați de infrastructură știu deja asta, cu sau fără inaugurare, iar cei neinteresați votează pe alte criterii. Deci rezultatul electoral e minor :) Sau așa cred eu. Poate totuși e o parte semnificativă de alegători nostalgici după mistria și canciocul lui To'arășu', nu știu :)

danvoicu

As prefera existenta infrastructurii si mult mai putin inaugurarea ei. Pe orice motiv. In fond si la urma urmei NU E MERITUL LOR CI DATORIA LOR. Asta din urma puteti s-o inregistrati ca un leit-motiv, maxima etc.

AlinC


dorum

pana mea... fara balustrada de protectie peste A1, aflata in circulatie... pica unu dracu, doamne fereste, il au pe constiinta si pe sofer... :(
Sau scapa dracului un picior de ala de parapet [este o masina la 130kmph :(
Am incercat sa nu comentez repetatele abateri de la protectia muncii, dar deja se exagereaza... :(

horatiu.cosma

Eu mă leg de indicatoarele de pe breteaua scurtă spre Sibiu. La intrare pe ea vezi București, Sibiu și Sebeș Nord pe DN1, iar peste 300 de metri, înainte de giratoriu dispare orice urmă de București sau Sibiu pe DN1. Dacă cineva știe că "trebuie să iasă la Sebeș de pe autostradă și să o ia pe DN spre Sibiu, va vedea Sibiu pe DN inițial, va intra pe bretea, iar la al doilea indicator cel mai probabil va vedea Sibiul și va intra pe A1.

AlinC


prd.marius

@horatiu.cosma, parca ai zis ca joi o sa vina cu asfaltul la Oarda...
au zis ca-ti arata ei, si fac de azi.

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


florinalba

 AlinC, la Nodul Sebes cred ca este titlul gresit. Filmarea este de azi 25.11.2020. Multumim pentru super filmari.