News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

survola

Aici, la podul de la Alba Nord, s-ar putea sa nu rezolve până pe 1 decembrie. Mai trebuie să așeze și aparatele de rosturi.

kumar

^^ Bai cum se plimba ala pe zidul nordic de la pasaj! Nu avea pe unde sa mearga  ??? >:(

zuma80

Eu ii multumesc lui Alin pentru acest efort, pentru mine tot ce se intampla aici este ca un serial thriller si il urmaresc cu mare placere.
Am avut, nu demult, o interventie si topicul cu A7, in care deplangeam lipsa exact acestui lucru pentru care anumiti colegi s-au simtit ofensati. Si acel lot merita o atentie marita acum pe final, dar asta este o sa-l admiram gata facut, fara critici de incalcare a protectiei muncii, normativelor, etc...  :D
Pentru A6!

vancouver

mmm, ce buna e iarba proaspata de pe taluz pentru oierit. a, gardu? care gard?
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

adifig2001

Mie imi este dor de lotul 2, poate nu o sa l mai recunoastem.  :D

RaduLuc

La cum se prezina lucrurile azi sa se deschida ceva pana pe 1 Decembrie mi se pare imposibil, am zis ceva adica orice, un sens doua sensuri, orice.... nici temperaturile nu ajuta, poate doar ca e soare dar la 2-3 grade cu + nu mai conteaza nici asta. Poate pana pe 5-6 Decembrie mai realist se va putea deschide ceva....


RaduLuc

Eu am spus ca nu se poate in mod normal, sa torni uzura la 2 grade ..... NO COMMENT
Dar si asa o sa fie la limita, iar costurile acestor actiuni se vor vedea ulterior.....

voicul

Eu nu am vazut pe Strabag asfaltand cu atata fortza la ei pe loturi.
Nu stiu, poate au vazut altii, dar eu nu.  :)

RaduLuc

E simplu, pretul Ok, asumarea riscurilor de catre Antreprenor si nu de catre ei, pot turna la greu..... fac si ei ceva profit pe final de an..... economie de piata

danvoicu

Parerea mea este acceasi ca in proverbul "Graba strica treaba". Si cred ca in timp de va dovedi acest lucru. Am o sumbra presimtire cu iuresul asta pe ultima suta de metri.

ivladbogdan

Deci pana la urma ce vrem?
Intreb si eu, ca vad ca oricum ar face, tot nu e bine.
Daca ar fi lalait-o pana la primavara cu asfaltarile si apoi deschidere la toamna, sunt sigur ca iarasi ati fi urlat jos cnair, jos guvernul, jos toata lumea, isi bat joc de noi, nu lucreaza, etc.
Daca s-au trezit din somn dupa ce au incasat $$$ din claim-uri si au subcontractat la Strabag - sa fim seriosi, lucreaza de o calitate impecabila - iarasi nu e bine, ca "fac heirup".
O sa pun doar o intrebare retorica: cand UMB baga "eroic", nu e tot heirup? Sau in Moldova sunt 25 grade acum pentru asfaltari?

paulmare

alinc multumim
sa ne luam popcorn destul,
sa fi inceput heirupul asta doar cu o luna mai inainte - asa de bine ar fi fost

RaduLuc

@ivladbogdan Aici nu e o problema cu ce vrem, dacă chiar doreau sa facă făceau pana acum , nu pe ultima suta de metri, nu am contestat ca Strabag nu lucrează ok, departe de mine acest lucru , dar când torni asfalt la 2 grade și nu orice tip de asfalt, uzura, e greu sa iasă Ok, dar poate da o sa iasă , dar nu suntem la 6/49 aici......sincer vrem autostrăzi.... dar nu oricum .... și nu cred sincer ca UMB, care chiar dacă mai beneficiază de derogări, a făcut așa ceva pe un contract in trecut ..... deci sa nu facem comparații ...

dorum

Just remember Astaldi A1 Sibiu... nu retin sigur anul, dar pot sa caut! E varza acolo asfaltul? din cate am circulat eu, nu este...