News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AlinC


dr4qul4

Anul asta nici macar nu se justifica graba (in afara de electoral). Daca in alti ani orice deschidere mai micsoara din ambuteiajele de sarbatori, anul acesta numarul celor intorsi in tara in a Decembrie, va fi infim.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

horatiu.cosma

^^
Hai că ne-au ascultat, au început deja frezările și reparațiile  :lol:.

AlinC

ST1, asternere balast stabiliza Oarda (Florea Grup):


horatiu.cosma

Să vedem ce derogare o să primească la Oarda pe sensul ăsta pentru așternut asfalt. Eu zic că pe joi deja curge asfaltul.

SILVIUFG

#22580
Quote from: RaduG on November 24, 2020, 03:05:01 PM
Mă întreb dacă după darea în trafic pe bretelele scurte de la nodul Sebeș, vom avea dări în trafic parțiale, pe măsură ce vor fi gata noi bretele / perechi de bretele, sau va mai fi o singură inaugurare, finală, a întregului nod Sebeș?

Dat fiind faptul ca probabil va trebui intrerupta circulatia pe DN cand vor urca grinzile ar fi bine daca ar termina si beretele spre/dinspre Deva si sa deschida circulatia si pe acolo. Partea aceea de trafic (Alba-Deva si invers) ar fi afectata de o intrerupere. Relatia Sibiu-Alba si invers nu e afectata. Ma refer strict la deschiderea de langa pila aflata acum in constructie.

AlinC

ST1, mcarcaje + Alba Iulia Sud:


Cristian 74

Băieții de la Strabag care asfaltează breteaua par să aibă o problemă de logică (ori nu înțeleg eu nimic):au blocat cu finisorul intrarea de pe sensul giratoriu și așteaptă mașina de asfalt de la celălalt capăt al bretelei să vină cu asfaltul. Mașină care dă cu spatele câteva sute de metri. Nu că nu ar fi o problemă majoră, că doar sunt șoferi profesioniști, dar era greu să lase primele mașini cu asfalt să intre și apoi să bage ei finisorul? Nu am putut să nu zic, deși e un detaliu minuscul și uneori ne pierdem și noi în detalii. E "vina" lui Alin, care ne răsfață cu imagini zilnice pe care noi le analizăm cu (prea multă) atenție. Mulțumim, Alin!

Geri


voicul

^Blocarea de pe DN1 va dura putin - minute. Intradevar va creea putin haos, dar nu ca alte dati, ca nu e trafic si ... asta e.
Ca in B cand prindeai acelasi semafor de 4 ori si tot nu treceai de el.

gicu

Știți cumva ce face utilajul alb din primele poze de mai sus (min. 1:04 in film)? Toarna o bordură continuă din beton?

paulmare

:) sa speram ca o sa aiba la primavara mai putin de demolat pe st1 decat a fost anul asta pe st2
Niste pionieri nu gasesc acolo in zona ? Niste folcloriste din zona ? sa stea acolo incolonati pe doua randuri, sa nu se vada unde lipsesc lucrari, cand va trece coloana oficiala

mishu77

@gicu

Da aia face, toarna bordura

paulmare

^ finisor de beton cu cofraj glisant se cheama utilajul ala alb

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord: