Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dorum

@alinuttt, asa e, m-am hazardat sa acuz fara sa fiu foarte atent...

AlinC

ST1, Strabag - asfaltari intre Oarda si raul Mures:


Ionut

Normalitatea anormală.
Poate-mi spune totuși cineva de ce nu am văzut scenele astea în 2018.

cristi5

Pai ce urmau alegeri in 2018?

Avea cineva bani de dat de la buget pt claimurile constructorilor straini, castigate din prostia statului roman?

dorum

Pizza putea ma sa faca mai repede... asta a fost santaj pt claimurile vechi...

rocklee

#22205
toate lucrurile au un puct comun ...BANII.....
PIZZAROTTI...SI-A PRIMIT BANI ...pe claimuri.. 8)
PENTRU BANI lucreaza Strabag...pentru PIIZZAROTTI.. :2c: :whistling:


pbh

Nu stiam de ce nu se misca finisoarele Strabag. Se pare ca driverul de la primul finisor s-a suparat si a plecat. Cel care vine din departare, geaca neagra, pantaloni albi...









Powered by API/PUM imgur uploader

MihaiD

^^ din articol: ,,Nu mai puțin de 4 firme lucrează la asfaltări în acest moment, pe acest segment de autostradă: Florea Grup, Ellis Pavaje, Europexpress și Strabag". Întrebare: marea firmă Pizzarotti nu asfaltează? ce utilaje pt asfaltări proprii a declarat la licitație, unde sunt? :bash:

dorum

Gigel cu lopata...
Nu e de ajuns? :)

hvm

#22210
@Ionut:
Mie motivul mi se pare extrem de simplu. Fiindca era altcineva la butoane...

Si imi e extrem de clar ca erau alte interese. Nu stiu care erau alea, dar sa se gaseasca solutii pentru a fi terminat mai repede cea ce e in lucru sigur nu era unul dintre aceste interese......

Nici acum nu e perfect, dar pare sa fie mai bine, si se pare ca a fost introdus acest obiectiv pe lista de interese. Este totusi un castig pentru noi. sper sa nu fie doar datorita alegerilor ca as fi tare dezamagit.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

RaduG

Finally au terminat gabioanele vieții. Felicitari Alin pentru efortul depus la gabioane! Ai câștigat zile bune pentru sector prin impulsionarea muncitorilor :)

naivu

^Pana nu-i vad punand asfalt (sau macar BSA) intre gabioane nu ma grabesc sa le declar terminate. Subscriu la felicitarile catre AlinC pt monitorizarea aproape zilnica a zonelor "fierbinti" de pe ST1+2!

survola

Pasajul peste liniile de tren de la Alba Iulia Nord nu arată prea promițător, totuși, pentru o deschidere a circulației pana la 1 decembrie.

archaeus

@survola se ia in calcul deschiderea doar pe o cale, cea betonata. Mai au borduri,  hidroizolatie, asfalt, marcaje. Cam complicata deschiderea pana la AB nord, probabil va fi pana la AB sud.