News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

E centrat pe DN1 giratoriul. Nu era loc de o bretea suplimentară spre calea ferată nici dacă ar fi fost giratoriul descentrat ușor spre A10, fiindcă acolo e zona de protecție a CF, trebuie asigurată o distanță de siguranță.

AlinC


Skynick

Se spala asfaltul, oare o sa vedem marcaje saptamana viitoare?

AlinC

ST1, Calea Vacii, Lancram pana la Oarda:


AlinC

ST1, lucrari la gabioane zona Oarda:


AlinC

ST1, podurile peste Murs si Ampoi + Alba Iulia Sud:


Stefan01

Acele tuburi din PVC de culoare portocalie folosesc la fixarea ulterioara a panourilor fonoabsorbante ?


dorum

cel mai probabil... scurgeri nu-s, pt stalpi nu-s...

AlinC


gicu

La minutul 1:25 urcă pe viaduct armătura pentru suprabetonare pe sensul Sebeș - Turda. Vom vedea progres și aici săptămâna viitoare.

voicul

Abia astept sa scapam de lot-ul asta. Cred ca mai - iunie e fezabil la modul cum lucreaza.

Primul pas e rezolvarea cu DN-ul la AB N.

Hai ca ne-am plictisit de atata ST1. Vrem sa mergem pe el!  8)

Dragos_R

Alin, un super tur de forta, o radiografie la zi pentru tot lotul. E parca prima data când, dupa ce parcurgi toate filmarile de mai sus, poti spune ca undeva, undeva, o luminita prinde contur. Acum arata a santier adevarat, sunt lucruri care se misca, incep chiar sa se si lege. Sa-i multumim lui Alin pentru efort, pentru perseverenta, pentru rabdarea de care da dovada, pentru ca de atata amar de timp ne tine in priza directa cu acest lot care din pacate, a ajuns pe mana cui a ajuns. Una peste alta ne bucuram cred toti ca luminita de care pomeneam mai sus, devine tot mai bine conturata. Inca o data, mii de multumiri Alin.  Very :gj: !

Stefan01

@ dorum
Da. Asa banuiesc si eu.

Sunt curios ce tipuri de corpuri de iluminat vor monta. Cu LED la Sebes (vechea poveste) ?  :lol:

hefaistos

Uitandu-ma la zona cu gabioane ma apuca depresia.
Dupa ce s-au frecat cu gabioanele de 4-5 luni si pareau ca ajung la ceva, s-au oprit si s-au apucat de centura/zidul de sprijin. De doua saptamani se agita ca... Au reusit sa toarne un segment si sa cofreze un al doilea.
Astia nu termina anul asta.   
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

alin_simeriaveche

Hehe....m-am vazut in sensul giratoriu de la Alba N :)

Alin, multumim din suflet! Un adevarat tur!