Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

carutasul

poate urma să facă nişte şanţuri colectoare şi nu le-au mai făcut? Oricum mi se pare că şi-au furat singuri căciula, dacă terminau la timp aveau toate şansele ca alunecarea de teren să se producă după terminarea garanţiei, aşa au lălăit-o până va trebui să rezolve problema ca lumea, că acum ştiu de ea toţi, de la inginer la localnicii din zonă :)

paulmare

^ e o lucrare neterminata acolo, in proiect cred ca sunt rigole, probabil a zis Pizza lasa ca facem rigolele cu cei 7 muncitori ai nostri, avem 6 ani de zile sa terminam, sa vedem acuma cum o sa remedieze

AkaManah

La Sancrai între Secadase și DJ au așternut ciment. Între Secadase și deal puneau stratul de rezistenta. Ce e aiurea e faptul ca au tăiat toate căile de acces spre terenurile agricole. Nu se poate sa lucreze cu atât de mult dezinteres pentru localnici.

AlinC

ST1, gabioane Oarda si podul Mures:


ddfab

#21544
Activitate intensă la podul peste Sebeș, dintre Lancram și Oarda.utilaje pentru asternere( finisoare) și compactoare. Nu știu ce aștern, balast stabilizat sau asfalt. Poate trece cineva prin zonă...

perded

Azi la Alba Nord erau ceva muncitori la armat, mai mulți parca ca de obicei. Turnau beton și după podul metalic.
La Akori (subcontractorii) erau destul de prezenți muncitorii la supratraversarea de la Oiejdea.


ivladbogdan

Multumim pentru ultimul update.  :)

In afara de rigolele alea care pe alocuri zici ca sunt second hand, pe calea de rulare arata bine.
Si la gabioane nu mai sunt 5 oameni, sunt 7 acum.  :lol:

Stefan01

#21548
Multumesc, AlinC ! +1  :cheers:

Intre secunda 40 si secunda 51 apare un tip grabit spre rigola. Are treburi. :lol: Cred ca AlinC a evitat sa-l surprinda.


Hercule

In filmarea de mai sus, pe sensul pe care se asterne asfalt, suportii glisierelor dinspre interior (stanga banda 2) sunt mai rari si aproximativ la distanta dubla fata de cei de pe partea cealalta. Se vede si in poza pusa de Stefan01. Exista vreo logica pentru asta?
Deșteaptă-te române!

AlinC


danutzu_1069

@Hercule, doar o singura explicație.... : ieconomie
Sau... optimizare
Sau... furăciune
:lol: :lol:

oneway

La cate optimizari face Pizzaboy, ziceti mersi ca o sa avem glisiera O:-) :-[
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

Europiu

Eu zic că e doar o scăpare de moment... Vor reveni, în stilul caracteristic, după o lună-două și vor corecta,
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alexa_adrian2001

Oare nu mai intai trebuia asfaltat ultimul strat si abia dupa aia pusi parapetii mediani? Ii cam incurca la asfaltat.
Acolo pe zona cu podul ala - ceva nu arata bine: au asfaltat pur si simplu peste locul unde trebuie pus rosturile de dilatatie.