Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

luc

@Dragos_R: +1.

Absolut de acord. Evident m-am referit la Pizzanochio, și repet nu puneam informația (nefiind 100% verificată) dacă nu era evenimentul de la Sebeș.

cibernelu

#21481
Asa lucra pizza "estetic"


Șanțuri colmatate din care țâșnesc izvoare necontrolate de luni de zile


Zona Lukoil Lancram


Pompe care merg non-stop de luni de zile "soluție" pentru izvoare



Powered by API/PUM imgur uploader

Dominik

You're in Steelers Country

TudorM

Izvoarele trebuiau controlate prin gasirea unor solutii tehnice inaintea turnarii rigolelor.. acum nu cred ca mai au ce sa le faca..

carutasul

presupun că încearcă să le epuizeze, dar principala problemă e că rigolele lor nu au continuitate din cauza modului haotic în care lucrează și apa nu are unde să se ducă...

PlayStation

Nici dupa 20 de ani de exploatare fara mentenanta nu o sa ajunga vreodata o rigola sa arate ca in imaginea 1

Stefan01

Poze realizate astazi, pe lotul 2, la intersectia A10 cu DN1 - curba din apropierea localitatii Oiejdea

Sensul Sebes - Turda




Sens opus

Stefan01

#21487
Poze realizate astazi, pe lotul 1, la intersectia A10 cu DN1 - nodul Alba Iulia Nord

Sensul Sebes - Turda





















Stefan01

#21488
Poze realizate astazi, pe lotul 1, la intersectia A10 cu DN1 - nodul Alba Iulia Nord

Sensul Turda - Sebes














Astazi nu lucrau, dar au mai avansat cu terasamentul devierii DN1, partea mai apropiata de Alba Iulia.


prd.marius


Skynick

Concluzia mai tare e ca Aktor avanseaza mai repede decat Pizza. Probabil datorita lui Retter.

dr4qul4

14,6% avans intr-un an de zile.... Asta la ani buni dupa inceputul lucrarii, cand teoretic ar fi trebuit depasite toate obstacolele birocratice.
Vai de mama lor. Mai bine isi deschid o pizerie.
Daca vreti sa le multumiti personal pentru rahaturile facute pe la noi, va las linkurile"
facebook
Linkedin
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Americanul Clujean

#21493
Scuze că n-am ales cel mai bun loc pentru a face poza... au betonat cam jumate din partea stânga a podului până acum.

Din mers am văzut că au început cu montarea parapetelor între Teiuș și Aiud. Nu era nimeni la lucru pe loturile 1-2 în seara această.