News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Ca sa rezolve alunecarea trebuie ca macaronarii sa vina cu o solutie tehnica de consolidare si aceasta sa le fie aprobata. La viteza lor cred ca va dati seama in ce etapa suntem azi.......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

Daca au trecut de faza de negare, probabil sunt in faza de....cum o pasam la Beneficiar si cum facem din ea un Claim.
Va fi ceva de genul: noi, ca un antreprenor si proiectant experimentat am favut toate eforturile si studiile rezonabil cerute prin normative, si totusi a alunecat. Deci nu noi sunt de vina.
Se mai pot lua bani si de la Asigurator. Sau de ce nu....de la Ambii. Cum s-a întâmplat cu alunecarile de le A6.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

luc

Având deja, aici pe forum, confirmarea din mai multe părți că se dorește deschiderea parțială pe 30 noiembrie. Asta este vestea bună și o așteptăm toți cei din zonă!

Că e cu o săptămână înainte de alegerile parlamentare cred că e doar întâmplator...

Ionut

Eu nu mai cred nimic. De 3 ani cer eu (si API), pe toate caile, deschidere partiala pe ST1. O sa cred cand o sa vad ceva concret. Bai, au terminat gabioanele? :troll:

horatiu.cosma

Hai cu pariurile pentru 30 noiembrie, eu sunt convins că nu va fi cazul  :D.

Ionut

Serios acum, au terminat gabioanele? Am o marturisire de facut: m-am saturat atat de tare de Pizzarotti incat nu m-am mai uitat la clipurile lui AlinC de vreo luna. :-[ Pe bune, au terminat la Oarda?

survola

La ultima filmare nu terminaseră. Cred că era luni.

Ionut


voicul

Nici langa Mures nu au terminat gabioanele, dar in ambele parti ar fi o sansa sa termine pana pe 29 Noiembrie ... asa ora 19.  :lol:
Ramane pana pe 30 sa faca si restul.

Iceman

Săptămâna viitoare termină cu gabioanele🤣

nicolaem

nici o sansa sa termine gabioanele luna asta in ritmul de lucru actual

RaduG

#21386
Gabioanele au fost demolate pe 30.06, mai jos stadiul la ultima filmare de pe 03.10.2020. Dacă le-a luat 3 luni să ajungă aici, trageți și voi concluziile:



Ochiometric eu zic că sunt undeva la 60%. Cu un progres de 20% pe lună, ar mai fi vreo două luni de lucru.

TibiV

Dragi colegi,
sa nu confundam ceea ce ne dorim cu totii cu ceea ce poate/vrea/este in stare pizzanocchio....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

lupualb

Cei de la PIZZA au luat avant, lucreaza si sâmbătă.  Astăzi au mai ridicat o grindă pe breteaua din zonă Lancram.

TibiV

O grindă întreagă?!?!... Într-o singură zi?!...

Măi, dar ce s-au mai ambiționat!...
Cred că au decis să termine în doar 2 ani (doi ani) tot lotul!
Curajoasă decizie, deși cam temerară....
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)