News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AlinC

ST1, lucrari la gabioane Oarda:



AlinC


AlinC


AlinC

ST2, asfaltari in apropiere de nodul rutier Teius:


Duta C

Multumim AlinC...asteptate filmuletele tale....sa mai inegrit lotul 2,au inceput sa mai miste cit de cit...vor sa termine vad ceea ce e de bine fata de acum 1 an sau 2 cind daca cineva de pe forum venea o basculanta ratacita pe lot era breaking news!Presiunea trebuie sa fie pe ei!Lotul 1 -cainii latra ursul trece! :)

Dominik

Trage tare Retter la Sancrai...deja s-au apucat si de armat pe partea unde sunt predale, sa speram ca mentin acest ritm si la mijlocul lunii viitoare o sa termine podul. Multumim Alin pt acest maraton de filmari !!! +10  :cheers: :popcorn:
You're in Steelers Country

carutasul

da, parcă am devenit mai moderat-optimist și cu lotul ăsta, au mai recuperat din terasamentele alea care arătau groaznic, acum e clar că vor să îl termine,  poate pe la vară avem o surpriză plăcută pe ambele...

TibiV

Manole a zidit-o pe Ana...

Aktorii au nevoie de vreo 25 de Ane.
Sa le ingroape in terasament. Cate una pe kilometru....  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pbh

Nu misca nimic. La cat mai au de lucru ceea ce fac acum este nimic. Ma uit doar la finisoarele care asteapta cate o basculanta cu asfalt sa mai treaca pe acolo din cand in cand - idem la Pizza. Comparativ cu UMB unde in ultima filmare erau 17 camioane care stateau la coada. Singurii care lucreaza constant sunt cei de la Retter.

horatiu.cosma

Daca tot sunt atâtea energii pe thread-ul asta, poate deschide Ionuț și aici o casa de pariuri. Eu zic că Pizza nu termina lucrarea in 2021 și Aktor nu deschide niciun metru de A în 2021.

alecu26

Parca pe Pizza as merge si eu ca totusi termina in 2021.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

StefanCelMare

#21252
@horatiu.cosma Depinde la ambele loturi de unele structuri. La lot 1 pare să fie pila lipsă și toată breteaua de legătură spre Sibiu. Pe restul lotului și la mobilizarea actuală, e inevitabil că vor termina în 2021. Eu risc să zic că Pizza termină la anul, chinuit.
La Aktor, structura cheie e pasajul peste CF. Văd că se lucrează, am auzit promisiunile, dar să vedem concret cât și ce se face în 2020. Eu sunt mai pesimist cu Aktor în prezent. Dacă li se anulează lotul de pe A0, mă tem serios pentru finalizare lot 2. Lotul 2 are ghinionul că e cel mai lung dintre toate fără bretele. E mult până departe, Aktor ar putea termina teoretic în 2021, dar nici eu nu cred, deși probabil vor fi spre 90% gata pe final dacă totul merge ca anul ăsta măcar.
PS - ce chinuit se termină A10. Nici în al 11-lea ceas nu știm sigur dacă nu apar rezilieri. Și ce merge, merge mereu cu încetinitorul. Al naibii A10, cred că mă fac praf când se termină. Așa telenovelă... mai ceva ca A1 la lilieci.

tonică

As merge și mai departe sprijinit din plin de "evoluția lucrarilor" și as modifica propoziția într-una generala: Actualii constructori nu vor termina loturile acestea! Nu doar în 2021 ci ever, alții se vor lauda cu finalizarea acestor lucrări. Pana însă își vor face curaj îndeajuns guvernanții ii vom mai vedea un timp cu roaba, la mișto, unii gadiland pedale, alții reconstruind ceea ce tot ei dărâmă.

StefanCelMare

@tonică, mușcă-ți limba, omule! Aia ar însemna litigii și încă vreo 2-3 ani până la finalizare, cu risc de eșec și la noii constructori. Ce naiba, chiar ne dorim reziliere acum?!