News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

^ Este o intrebare foare buna. Eu sper ca da. E drept, m-am mai inselat si prin 2016 cand credeam ca termina in 2-3 ani maxim.

csebi24

#21211
Cred ca aici inca nu intelegeti cum se pun intrebarile. La pizza nu e vorba de putut/reusit. E vorba de "a vrea"

Intrebarea corecta este "vor sa termine pana la la iarna?"

Va pot da tot eu raspunsul: nu, nu vor. Ca asa sunt ei, nu vor sa faca nimic care sa ajute omul de rand.


Tot ce se face pe lotul asta e bazat strict pe a face cat mai multi bani si sper ca o data sa-i ajunga toate blestemele de la toti cei care fac Alba-Sebes sau au facut in ultimul an cand ei puteau fi gata cu autostrada.

horatiu.cosma

Le-a luat 2 ani să facă overpass-ul pe DN1 peste A10 la Lancrăm si acolo nu au avut rampe. Să nu fim naivi.

ddfab

eu cred ca csebi24 i-a "mirosit" foarte bine pe macaronari...

Stefan01

#21214
Au dreptate colegii in cele spuse mai sus. Sa nu-l uitam pe "partenerul serios" in toata povestea aceasta. Doar cand ne gandim la un aspect minor ne dam seama. Gunoaiele deoparte si de alta a bretelei nodului Alba Iulia Sud sunt tot acolo, desi dolofanul de la drdp (cu litere mici pentru ca merita deoarece tot peticesc DN1 in fiecare an si la scurt timp asfaltul pus in opera devine o capodopera, un covor adunat, groapa fiind la loc) Cluj se lauda la inceputul primaverii ca e rezolvata problema. Gasiti inregistrarea aici, in intervalul - 29:00 -28:00, cand afirma ca in 3 saptamani termina. Au trecut de tunci aproape 7 luni. Tare frumos !

AlinC


TibiV

Wow!!!
Au mai muncit cate ceva !!

Iar Alin este la un pas de +11k....  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlinC

ST1, pod Mures si Ampoi, Alba Iulia Sud:


paulmare

AlinC Multumim :)
e 2 Octombrie 2020, nu a fost nici octombrie 2016, 17, 18, 19
sa vedem la anul in octombrie ce o sa fie

Nu inteleg masochismul asta cum folosesc ei lansatorul de grinzi - in videoul lui Alin trailerul duce grinda pana la culee, dupa aia lansatorul o ia de la sol si se taraie peste 4 deschideri cu grinda ? ??
daca e asa - i-a pedepsit cineva ? sau ce motiv au sa fie asa ineficienti

miahi

Ineficient din ce punct de vedere? Al oamenilor care se uita cum se tarasc de 4 ani sa faca un nod, da. Dar din punctul lor de vedere cred ca e eficienta maxima. Nu ii costa nimic in plus si cum ziceau si colegii mai sifoneaza si profit prin plata chiriei catre firma mama.

archaeus

Greu se mai naste pila aia de langa DN......stiti careva, cat mai e perioada de gestatie la o pila italieneasca?

FlorinR

@paulmare, trailerul pare sa care o grinda mica pentru breteaua spre Deva, e si o macara acolo care pune grinzi la a treia deschidere. 

RobertH

@paulmare cred ca traileru duce grinzi la Breteaua TM->AB . nu sunt tipu de grinzi ce pun cu lansatoru .

csebi24

#21223
^ da, sunt grinzi mici pentru cele 2 deschideri ripsa. Se vede si macarau care le ridica in filmare si una din grinzi pusa sus.


Legat de lansator, nu au motive sa se grabeasca cu grinzile ca le lipsetea pila. Cred ca e sarcina cu complicatii de duraza atata.

paulmare

^ da dar e o grinda jos perpendiculara pe culee, aia o iau cu lansatorul de pe sol si dupa aia se "tarasc" cu ea peste 4 deschideri ?? - e teribil de ineficient ce fac, daca fac asa - cred ca ma insel
Grinda aia ar fi trebuit sa fie sus pe ultima deschidere unde au asezat grinzile, si de acolo sa o ia cu lansatorul, si sa puna 4 sau cate sunt pe o deschidere fara sa il mai miste dintre cele doua pile

Sau e ceva startrek italienesc si nu imi dau eu seama ce fac