News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stefan01

Cat mai au de gand cei de la Pizzarotti sa o lalaie cu remedierea acelei alunecari de teren de la Alba Iulia Nord ?

gruiarew

^^ Păi nu e un anumit tip de compactor la care-i zice copită de oaie? Nu ieși mai ok cu o turmă de oi decât cu 3-4 compactoare? Ăștia chiar au luat-o ad-literan.

Adiarc eu n-aș vrea să se scape de ei. Dacă se scapă precis ajungem iar la licitații, expertize, sf-uri și o să avem un LD2E și aici.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

naivu

#21197
@stefan01, alunecarea de teren e intre nodul AlbaIuliaN si lotul Aktor care este semnificativ in urma lor (cel mai in urma fiind exact la Teius, la urmatorul nod!); remedierea sectiunii e cam pe ultimul loc ca prioritate. Nu ma astept sa inceapa remedierea inainte de primavara (plus ca poate se asteapta sa mai alunece cate ceva din dealul ala si vor sa peticeasca tot odata  :lol:).

pbh

#21198
Corect. Nu te duci la croitor cand s-a rupt pantalonul in fund, astepti sa se rupa si slitul ca sa nu faci doua drumuri. Mai ales cand se vede de la un kilometru (sau din drona) ca esti rupt in fund ( cum zice romanul).

RaduG

Mie mi se pare greșit că nu termină complet capetele rigolei de deasupra alunecării. Invită și mai multă apă din ploile de toamnă șă se infiltreze în perimetrul neprotejat cu rigolă, la capetele acelui debleu. Și vor avea de muncă și mai mult, atunci când îi va veni vremea acestei consolidări.

AlinC


tonică

Operațiunea terasamentul leoarca, stagiunea a patra, cu succes!  :lol:

Io

Na c-or gasita niste fier prin curte si ni la ei ca l-or urcat pa pod. Predalele ba ca or aflata de-un espresso bun in Sebes si s-or dus. Mno.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

ivladbogdan

Nu s-ar misca mai repede cu viaductul si cu supratraversarea aia...
Asteapta inghetul sa se apuce de betonat?

Duta C

multa stapinire de sine tre sa aiba omul cu astia......daca construia aia piramidele in ritmu' asta ,si acu lucrau la ele....invia keops si ai lua la omor!

Skynick

Eu mi-as da intalnire cu ei la vara. Sunt atatea santiere frumoase pe care putem sa le urmarim.
Parca suntem masochisti cu santierul asta. Asteptam sa apara minunea la fiecare filmare  :| :| :|

Ionut

Nu va inteleg, asteptam minunea din 2016, de 4 ani de zile. Chiar nu v-ati convins? Asa vor lucra pana la ultimul surub strans in parapetul de protectie.

gruiarew

E simplu Ionuț, așa am făcut și eu anii ăia în care tot pozam capătul la LD3 unde nu se schimba nimic. Te bucuri la cea mai mică mișcare atunci când chiar nu se mișcă nimic.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

SILVIUFG

Am o intrebare si nu sunt deloc ironic. Vor reusi sa treaca DN1 peste A10 la Alba Iulia Nord anul acesta?

Tavi

Daca ai organizare corespunzatoare o rampa o termini intr-o luna. Lucrezi la amble cu organizare buna ramane tot o luna. Mai pune o luna pentru finisaje + refacerea drumului dinainte si dupa rampe pana in ronduri.
Cand oi vedea asa ceva la Pizza sa ne zici sa ne crucim si noi  8)