Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stefan01

^
Conferinta se desfasoara in CIC-ul de pe A10.  :D

pentium10

#16651
Imi place ca tipul de la Pizzarotti zice in fata camerelor lucrarile necertificate in valoare de 13%, si din cauza asta nu se pot factura. Din cate am inteles ar fi vorba de 4 capitole, care rezulta 4 facturi, si daca CNAIR ar plati ar avea cashflow.
Scarlat nu face nimica, doar indruma pe Pizzarotti sa-si faca o comunicare mai eficieta.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

miahi

^^Plus zicea si ceva de 22 mil. RON datorati de CNAIR in urma unei decizii DAB...

StefanCelMare

13% necertificat??
Wow, adică Pizza spune că ei sunt la 93% executat?
Că pe datele oficiale parcă erau la 80%.
Oare nu umflă cu pompa și Pizza povestea?

pasadia

#16654
Cred ca e invers: 80% executat, 67% certificat, x% platit (unde x<67)

pentium10

WOW! WOW! Retter! Tipul e foarte pregatit.
A gasit in legislatia romana modul sa aiba cash-flow, prin finantare de la banci private, si arata in 15 minute solutie cash-flowului lui, doar ca trebuie acceptat ca subcontractant de CNAIR. Lucru care nu se intampla.

Enuntul WOW: "Si educatia mea nu permite ca in tara natala sa fiu falimentat de CNAIR"
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

horatiu.cosma

Și mai arată o scrisoare semnată de Scarlat în care doar subcontractorii ROMÂNI pot fi acceptați. Ce mizerii...

Stefan01

FELICITARI patronului firmei Retter pentru ca a spus lucrurile (o parte) pe nume (poate gresesc) !!!!!

GDPR

Ar fi interesanta o paralela intre declaratiile si Cuc si Bode facute cu ocazia vizitelor de lucru de pe A10. Pun pariu ca nu sunt mari diferente.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

#16660
Dir pizz... asigura cu certitudine pentru finalizare Trim 2.. 2020, termen realistic...
Dir. Aktor Lot 2. estimeaza finalizare si dare in trafic Trim 3 / 2020

Ambi antreprenori au datorii la subcontractori de cca 23 - 24,5 mil

Bode, comparativ cu pasaroiu, are multe clase peste... din multe puncte de vedere....

GDPR

Chestii de nuanta, dar fondul pare acelasi.

horatiu.cosma

Deja vorbește cu seninătate dialectul "CNAIR", l-au mâncat și pe ăsta. În afară de gramatică, cum zice adi rosca, fondul e același: subcontractori români neplătiți, CNAIR nu are nicio restanță, contestatarii sunt de vină, suntem deschiși la dialog, noi suntem ok, avem bani europeni, haideți să îi luați.

danutzu_1069

#16663
Stai ca vb acum si dir pizz... si le cam zice....
Acum, depinde si ce retine Bode...

Ar fi utila si stenograma, ca sa facem... "analiza pe text"

Se aduce vorba si despre groapa de gunoi.... la care cnair are solutia de rezolvare
cnair se va ocupa de sortare si transport a deseurilor  care nu pot ramane...

horatiu.cosma

Pizza trebuie să ia de la CNAIR 11 milioane intr-un CIP din septembrie, 23 de milioane din modificarea proiectului, 26 de milioane decizie DAB. Deci CNAIR, sunteti la zi cu banii? A zis API de n ori ca e diferenta de aproape 100 de milioane de lei dintre fizic si financiar.