News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 15 Guests are viewing this topic.

alecu26

Quote from: Archi on July 24, 2013, 12:14:23 PM
^^ bors-gilau are toate justificarile. eu zic ca daca se face sebes-turda, fara justificare ar fi brasov-turda

ultra utile ar fi atunci Gilau Nadasel, dar mai ales prelungire pana la Tg Mures.
Drumurile noastre POATE;

cricric

Quote from: Archi on July 24, 2013, 12:14:23 PM
^^ bors-gilau are toate justificarile. eu zic ca daca se face sebes-turda, fara justificare ar fi brasov-turda

Fara justificare ar fi Fagaras-Targu Mures pe termen scurt.


Brasov-Fagaras e pe axa est-vest si e alta mancare de peste.
E chiar un tronson important, pentru ca leaga tot judetu Brasov si cea mai importanta parte de Covasna de A1 la Sibiu. +Toata Valea Prahovei+Ploiestiul. +Zona Bacaului indirect

alecu26

ar fi interesant de stiut care vor fi urmatoarele tronsoane scoase la licitatie.

Din pacate, dupa acest calup cu Sebes-Turda si centura Bacau mi-e ca intram intr-o perioada foarte lunga de liniste. (ar mai ramane doar lotul Alpine de licitat, dar ala nu se pune).

Care credeti totusi ca ar fi urmatorul licitat? Ceva pe A6 sau ceva pe CIX?
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Baieti, haideti sa vorbim aici strict de Sebes-Turda, avem thread generic de autostrazi pentru restul. E chiar o discutie buna pentru urmatoarea autostrada care ar intra la executie, eu as vrea concesiuni. Hai sa discutam pe threadul generic de autostrazi.

dorum

#169
Doamne ce nebunie va fi aici...nod Lancram...de-abia astept finalizarea...

probably the best interchange in the country...:)...parafrazand o reclama arhicunoscuta :) (de catre cei carora le place BEREA :) )




dorum

..si impartirea loturilor...sa vedem ce constructori vom avea...



Ionut


bgd77

dorum, de unde ai hartile? Se pot descarca de undeva?

alecu26

de pe site la CNADNR. dar repede pana nu se prind si blocheaza tot. :D
Drumurile noastre POATE;

dorum

#174
site cnadnr, http://www.cnadnr.ro/proceduri_derulare.php

Sectiunea Lucrari, sebes-turda, click pe documentatie tehnica...se deschide un word si va duce spre alt link de unde descarci arhiva de 580MB cu toate loturile

dorum

...acum ca am toata documentatia, imi fac si eu o firma si licitez 20% din valoarea contractului...poate castig si subcontractez la Impregillo... :) :) :) :) :) :) :)

reed


ciprebbe

lot 3 si 4 sunt cele mai grele.(licitati si voi la lot2si 1 :p  )
Din harta pusa de dorum se vede de ce e asa scurt lot 3 (2 viaducte, 2 noduri) probabil cel mai scurt si cel mai scump, iar lot 4 e tot un deal si o vale.( Sunt 2 portiuni cu alunecari unde mai mereu DN ul e rupt, asa ca aici vor fi surprize)
Ce am vazut modificat fata de proiectul drumului expres,in cazul autostrazii, este renuntarea la cele 2 tunele. Poate constructorii in "luna de concedii" vor parcurge la pas traseul si vor fi precauti.
Dupa 13 sept, probabil va fi o evaluare rapida a ofertelor si desemnarea castigatorilor tot asa pe repede inainde, insa prevad ft multe contestatii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tigrel58

Pot sa pun pariu ca termenul de deschidere va fi amanat (cereri de clarificari, contestatii la documentatie)

dorum

S-a respins o cerere...naiba stie, vom vedea!
Insa oricum nu cred sa se semneze contractele pe toate 4 loturile anul acesta.
Sau sa incerc sa fiu optimist? :)