News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Ești în marele canion, înainte de baraj?

Nu poate fi VO, ai doar un camion în fata și nici un câine pe drum :D
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Archi

#841
Evrika!!       Am gasit!!

streetview aici

L.E: Plimbandu-ma mai mult cu streetview am remarcat dimensiunea foarte mare a viaductului, atat inainte cat si dupa tunel

SB76UFO

Super Archi, ai gasit locatia.
Mergand pe acolo si facand abstractie de straturile argiloase imi imaginam cum ar putea arata VO si mai ales cam de ce lucrari ar fi nevoie.
Pe o parte autostrada apoi raul Olt, iar pe partea cealalta calea ferata si DN. exact asa era in zona aceea, cu diferenta ca eram in USA.
"Prostia este eternă și invincibilă"

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Austria, drumul expres S1, Centura Viena, in zona in care se construieste un nou terminal intermodal pentru trenurile de marfa (vor fi vreo 20 de linii de tren peste drumul expres). Momentan traficul e deviat in acea zona si se circula pe 2 benzi / sens, dar benzi inguste (2-2,5 m latime).

Corect ciprebbe? :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Exact.
Locatia aici.
Florin74 uite ca am primit si explicatia la ce fac austriecii acolo ( si totul se face sub trafic).

bogdymol continuam ideea topicului? pune si tu.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Urmatorul drum de ghicit. Oare unde o fi autostrada asta goală, fara trafic, cu 3 benzi?

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Mama lor de ungurieni :p, sa aiba drumuri si sa nu le foloseasca :D.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Cand ai mai vazut tu drumul asta atat de gol? :lol:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Il prefer pe asta pozat de tine  decat pe asta de mai jos :D pozat de mine

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Quote from: ciprebbe on April 01, 2014, 07:34:59 AM
Exact.
Locatia aici.
Florin74 uite ca am primit si explicatia la ce fac austriecii acolo ( si totul se face sub trafic).

bogdymol continuam ideea topicului? pune si tu.

Aia fac ce a zis Bogdy, sub trafic, si nu orice trafic  :), banuiesc ca pana pe la anul e gata, noi nu suntem in stare de nici amarate de alunecari de teren sa le controlam, fara trafic. O solutie sa recuperam ar fi sa facem schimb de ministrii.  :lol:

iuli

Eu am prins A0 și gol și plin în același timp. Norocul era că eu eram pe sensul gol.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dr4qul4

pe 3 benzi atat de gol am mai vazut doar A3 Bucuresti-Ploiesti.
Dar aia nu are noduri :lol:
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

iuli

Da... M0. Oare de ce am scris A0?!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog