News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nicki4

@Ionut: nu are nimic de a face cu Aradul, ca nu sunt dealurile asa de aproape, deci ori peste Strei, ori peste DN7 si calea ferata. As tinde sa cred ca a doua optiune este mai probabila.
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Ionut

Nu stiu sa va zic... nu mi-a spus nici mie sursa unde e, deocamdata. :D

nicki4

in filmarea a doua a lui eurocopter (min 00:25) se confirma ca este pasajul peste DN7 si calea ferata (cum banuiam). Podul pestre strei are strat de asfatl (vedeti prima filmare) deci se pare ca banuiala mea a fost corecta. Mai mult tot la minutul 00:25 din a doua filmare se vede si macaraua :)
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

BoGDaN

Ionut cred ca ii Lugoj Deva fra'. Este?

ciprebbe

Quote from: nicki4 on April 18, 2013, 06:35:46 AM
in filmarea a doua a lui eurocopter (min 00:25) se confirma ca este pasajul peste DN7 si calea ferata (cum banuiam). Podul pestre strei are strat de asfatl (vedeti prima filmare) deci se pare ca banuiala mea a fost corecta. Mai mult tot la minutul 00:25 din a doua filmare se vede si macaraua :)

Macaraua o mai pot muta de la o zi la alta insa reperul cel mai ok este "buda" din capat.
Clar ca acolo e poza si de la sol se vede bine progresul, iar din aer confirmarea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

se vad si parapetii deja montati pe o parte din structura. Cred ca sunt primii parapeti montati pe structuri....sau pe drum (in afara de cei de la UMB).

Fie si din acest punct de vedere, lotul Strabag este cel mai in fata.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

Hai sa mai punem o poza ca e prea liniste pe aici

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Archi

ii cumva in ungaria pe M6?

penad2007


ciprebbe

^^^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

buna rau de tot asta
e M6 cum a ghicit Archi

next pictures pls
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Archi


ciprebbe

Tara incepe si se termina cu aceeasi litera :P
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Archi

da asa este imaginea este in albania
Next image..

ciprebbe

^^^ pana si Albanezii ne-au depasit.
Next.
Tunelul cu etaj :p

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

^^^
Austria L547 Hallstat
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog